Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • féldekás

    senior tag

    válasz Pano #1335 üzenetére

    Akkor nem csak én látom így, bár én nem elemeztem ennyire a dolgot, nem vagyok benne a használtpiacban. :R
    Ez a virushelyzet meg evekig huzodni fog sztem, ((nyilvan a politikanak nem az az erdeke, hogy ezt mondja, de ez lesz sajnos. Nem az igazat mondjak sosem, mert akkor csokkene a nepszeruseguk. En ezt a tanevet mar januar elejen elengedtem, de itthon is meg mindig hulyitik a szuloket, diakokat, hogy vissza fog terni a tantermi oktatas, kozepiskolaban/egyetemen biztosan nem. Marcius 8-tol mar a dualis kepzeses gyakorlatomra sem jarhatok be))
    Ez most nagyon OFF volt, nem celom vitat generalni, csak en igy latom a hasznalpiacot is, ami ugye osszefugg a virushelyzettel mint ahogy minden mas is.

    [ Szerkesztve ]

  • kisskd

    tag

    válasz Pano #1335 üzenetére

    Ha tudnék árat jósolni, akkor valszeg Warren Buffet-tel harcolnék a "királyságért", szóval meg nem tippelném, mi lesz, de az érvek szintjén:
    Hogy meddig lesz COVID (és milyen szinten) az 1 kérdés, de itt szerintem lényegesebb, hogy a kereslet-kínálatot meddig tolja el. Én azt gondolnám (lehet helytelenül), hogy a termelés/logisztika szépen visszacsorog a normál közelébe, ahogy mindenki kialakítja a megfelelő körülményeket az "új típusú" munkához. Hasonlóan a kereslet is közelíteni fog elképzeléseim szerint a korábbi egyensúlyi szinthez, mivel lassan mindenki kialakítja már a home office/távoktatás infrastruktúráját otthon (akinek releváns). Amikor haza kellett vonulni hirtelen teljes irodaházaknak, ahol bent maradt a desktop, akkor kellett otthonra egy rakat laptop. Amikor már 0,5-1-2-3-5 éve otthonról dolgozol, nem fogod azért 6 havonta lecserélni a gépet, mert jön az újabb COVID hullám. Szerencsére már nem ott tartunk, hogy munkára/tanulásra alkalmatlanná válik egy most jól használható gép 2-3 év múlva (ha szét nem esik ...).
    + Az EUR/HUF sem tesz jót valószínűleg, ennek változására tippelgetni elég vad, a random monetáris politika, és a kis nyitott gazdaságuk miatt is, +/- is beszállhat a játékba.

Új hozzászólás Aktív témák