Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz m3ss #41559 üzenetére

    Azért látszólag csak te, mert akik gépet vesznek, leginkább általános célra keresnek, nem pedig kimondottan csak gyerekfotózásra (azon belül is közeli, felső test, vagy arc).
    Általánosságban egy arc/mosoly/közelebbi szem...nem tudom még milyen - felismerő hiánya nem vág földhöz.
    Aki kezdésnek egy tükröst vesz, kitobival, nem hiszem, hogy portrénál izgulnia kéne, hogy a közelebbi szem legyen éles, ne a távolabbi. Nem is biztos, hogy erre akar gyúrni...
    Ha ezt elfogadod, akkor nem bosszankodsz, hogy valaki miért nem a milcet keresi/választja.

    Mondom ezt úgy, hogy pont kis gyerek miatt vettem egy kis milc gépet. Pont, hogy használom az arc felismerőt, meg a sok cucc mellett el tudom vinni a gépet is, vagy egy vacsoránál (nem otthon) nem feltűnő a kis géppel való fotózás.
    Szóval egyetértek több mindenben, csak nem mindig veszed/veszitek figyelembe, hogy kinek, milyen gépre lenne szüksége. Mindig kapja a "fícsőr" listákat, ha érdekli, ha nem...

    szvsz

  • Terapeuta

    őstag

    válasz m3ss #41559 üzenetére

    Az eyeAF engem teljesen beőrjített, de pl. nagyon sok videót nézek ezzel kapcsolatban, felénél pontosnak tűnik, felénél meg annyira nem (amennyire ezt fel lehet mérni egy yt videóból...)De pl. látom (végig olvastam a sony topikot úgy 2015-től és pl amit írogattál canon felhasználóként a topikban azt nagyon megjegyeztem :K ), hogy akik MILC-eznek mind nagy megelégedéssel veszik, hogy a sok dslr AF nyűgtől megszabadultak...

    vagy meglosz mindent a kozepsovel aztan kep harmadat levagod, ez sem tul elegans
    Na én ezt használom :o :DDD
    És nagyon szeretném, ha bekövetkezne amit írsz: koveto af arcfelismerovel felig lenyomva tartod az expo gombot, az koveti az arcot akar kepszelen is folyamatosan es te kattintasz barmikor, amikor tetszik a pillanat.

    (#41561) Throme :
    én nem teljesen értek egyet Veled, bár én kissé elmebeteg vagyok hozzászoktam a jóhoz....ha valaki alap gépet vesz, az szinte biztos, hogy emlékfotókat szeretne készíteni, amely alapvetően egy-több személy lefényképezését jelenti valahol....ha ott az arcfelismerő, akkor tényleg leegyszerűsödik a fényképezés, amely szerintem jó dolog (tudom, az a bika, ha manuálba lő az ember, méri a fényt stb de "igénytelen" automata képeket nézegetni mennyivel menőbb, mint a homályos, vagy el sem készült kép).

    Engem egy kicsit feszít az ideg, amikor a fotókönyvbe tenném bele a kroppolt képet, és akkor derül ki, hogy ja, a szeme az pont nem éles....a dolog másik oldala meg az, hogy a 24" monitoron a teljes képen azért fel sem tűnik...

    [ Szerkesztve ]

    Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

  • rumos14

    nagyúr

    válasz m3ss #41559 üzenetére

    ne vagy egyedül, számomra is hasonlóan értékes az arcfelismerő-követő AF.
    az A7rII egy kicsivel jobb ebben is, jobb az AF, nagyobb a PDAF terület - amin belül pontosabb a fókusz, és persze az A9 még jobbabb...

Új hozzászólás Aktív témák