Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz Terapeuta #41562 üzenetére

    eye af egy kalap szar, legalabbis en gepeimen, RII-ot nem probaltam meg. nagyon ritkan hasznalom egy ket statikus kozeli portrenal. lassu, korulmenyes, csak af-s-ben megy. es oszinten szolva, felesleges. nagyon jol ki van talalva a sony arcfelismeroje, egy fel alakos kepet barmikor meg tudsz loni arcfelismerovel nyitva barmilyen nativ uveggel, jo helyre mer.

    "vagy meglosz mindent a kozepsovel aztan kep harmadat levagod, ez sem tul elegans
    Na én ezt használom"
    hat igen, az a baj, hogy felbontast vesztesz, na meg hattermosast is, ha bokehmonkey vagy ez is szempont :DDD kis kropp egy 1.8-as kepbol es ott vagy hogy meglohetted volna 3.2-on vagatlanul kisebb targytavval.

    "És nagyon szeretném, ha bekövetkezne amit írsz: koveto af arcfelismerovel felig lenyomva tartod az expo gombot, az koveti az arcot akar kepszelen is folyamatosan es te kattintasz barmikor, amikor tetszik a pillanat."
    ennyi. es pillanatfotozasnal, vagy csak otthoni gyerekfotozasnal ez mekkora elony? de az is, hogy a kamera valasztja ki a pontot automatikusan, fejprioritassal. latsz egy jo pillanatot felkapod a kamerat es nem kell fokuszpontot valasztani, vegignyomod az expo gombot es mar kesz a kep egy eles fejjel. naon nehez igy lemaradni barmirol. pont emiatt idealis sztem kezdoknek is. ott log a kis kamera a apu nyakaban, es epp amikor ott a donto pillanat csak kattint 3 kepet akar csipobol...

    [ Szerkesztve ]

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

  • Terapeuta

    őstag

    válasz Terapeuta #41562 üzenetére

    Annyit hozzátennék, hogy a gépem egy 10+ éves matuzsálem, tehát nem mai gyerek: a követő fókusza használhatatlan. Vélhetően egy fiatalabb dslr gépben azért ez működik rendesen.
    Nagyon kihaltak ebből a topikból a dslr felhasználók :U

    Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

Új hozzászólás Aktív témák