Új hozzászólás Aktív témák

  • Norbi187

    csendes tag

    válasz #31733248 #40777 üzenetére

    Köszönöm az észrevételed. Igen, tisztában vagyok vele, hogy az autófókusz mérföldekkel jobb a sony-nak. Láttam pár összehasonlító videót is ezzel kapcsolatban. Igazság szerint, ami leginkább döntő tényező volt számomra az a vázstabi nem a 4k. hetek óta bújom a netet, hogy mégis melyik, milyen gép kellene milyen obival stb. 2 napja még a6000 volt a befutó egy gombnyomásra voltam a rendeléstől.1 hónapja én azt se tudtam, hogy létezik a milc.
    Aztán betettem a lábam ide és a kedves fórumtársak felhívták a figyelmem a gx80-ra. 1001 videót már megnéztem, teszteket olvastam, teszt fotókat nézegettem, hogy mely obik illenek a fejemben lévő téma megvalósítására.
    Az, hogy az autófukosz sz@ar és ezt hogyan tudom kiküszöbölni majd kiderül.Mivel soha nem használtam ilyen gépeket. De nagyon várom már a tanulási időszakot.

    Full amatőrként, zeró tapasztalattal elindulni nekem 300e huf-nál többet nem ér meg a sztori. Váz+egy jó obi.
    A6000 váz kb 170e (ha kapok csak vázat, ami nem is olyan egyszerű) kit obis cucc 200+, megfelelő jó minőségű obi 110. összesen 310
    A6300 váz több mint 300+, obi nincs
    GX80 váz 160e obi: 45f1.8: 89e, plusz obi 27f1.7: 57e összesen: 306e.

    - A6000, fasza AF, jobb képminőség fotónál, nincs vázstabi, se 4K, van egy vázam és egy jó minőségű obim.(a kit obit nem számolom...)
    - GX80, gyenge AF, jó fotó, van vázstabi,+4k és van 2 jó minőségú obim, ami lefedi a porté témát.
    Melyiket vegyem? Full amatőrként a választás ebben az összehasonlításban GX80.

    Biztosra veszem, hogy még van 1001 dolog/tényező amire nem gondoltam.

Új hozzászólás Aktív témák