Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Ereshkigal #77429 üzenetére

    Az előbb még a hangot említetted, most meg a gépelési élményt.

    Nem a ház anyaga számít a gépelési élményben, hanem a belső felépítés. Nem attól lesz jó a gépelési élmény, hogy gasket mount, hanem attól lesz jó a gépelési élmény, hogy jól csinálták meg, legyen az gasket mount vagy más rögzítési megoldás, mint top mount és társai. Éppen a gasket mount az, amit nem triviális jóra megcsinálni, és ez eléggé keveseknek sikerül, sokkal több rossz implementáció van a piacon, mint jó. Van és volt több gasket mount billentyűzetem, a legjobbnak egy 500+ dollárost tartok, de a második egy KBD75 nyákot használóm, PLA-ból 3D nyomtatott házú billentyűzet, és volt, ami gyorsan repült, mert nem volt jó érzésre.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Ereshkigal #77429 üzenetére

    Szvsz a gépelési élménybe sok minden beletartozik, soktényezős dolog. Benne van a hang, zajok (mennyire csörög a ház vagy elsősorban a stab, rossz stabokból azért melós nem zörgőt varázsolni, van amikor sikerül van amikor nem, ha eleve jó stabokkal indulsz az azért nagy előny), ha valaki szereti a flex-et, rugalmasságot hogy az mennyire van, nyilván a kapcsoló meg a kupak is nagyon sokat számít (mondjuk ez pont nem board specifikus) stb.

    A board anyaga meg súlya valóban direktben nem járul hozzá a gépelési élményhez (mármint azon túl hogy a hangot például befolyásolja), de azért számít hogy milyen benyomásod van ha hozzáérsz. Ha egy kopogós, kemény és könnyű műanyag, az olcsó vacaknak érződik. Ha egy szép anodized, hideg és tömör fém, abból azért az az érzésed van hogy nem bóvli, van benne anyag. Ettől persze még a board lehet egy rossz konstrukció, meg műanyag boardokból is vannak kiválóak, szóval nem csak ezen múlik, de legtöbb esteben azért szerintem hozzáad a felhasználói élményhez. Én sem emelgetem a Q1-t állandóan, de amikor meg kell akkor mindig eszembe jutattja hogy húbazz ez denehéz, fémtégla gyakorlatilag a méretéhez képest.

    De ahogy írták, legtöbb embernek van egy sweet spot ami felett már tényleg nem sok hozzáadott érték van, de ez egyénfüggő. Olyat még mondjuk nem halottam aki mondjuk vett egy Keychron Q szériás billentyűzetet és azt mondta hogy áhh, ez kidobott pénz, visszatérek az olcsó Redragonokra.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák