Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Domonkos

    Ármester

    válasz Egon #28658 üzenetére

    Valoban van egy igen vaskos reteg, aki tulhypeolja a dolgot es igazabol semmi szuksege egy mecha billentyuzetre. Ezzel nem lehet vitatkozni. Flame on: Szamomra azok akik elsosorban (RGB) vilagitassal keresnek billencset. Flame off. Viszont azok szamara, akiknel a billentyuzet az elsoszamu periferia/munkaeszkoz, azoknal szvsz fontos a minoseg es megbizhatosag. Senki sem szeret lassu/rossz minosegu eszkozokkel dolgozni. Szamomra a legnagyobb fejfajast membranos bill moge ulve az szokta okozni, hogy neha nem nyomom le tovig az adott billentyut, az olyankor meg nem fog. Utana meg vissza kell tekerjek javitgatni. :((
    A numpadmizeria meg olyanoknal szokott elojonni (a hype-on tul), akik sokat valtogatnak bill-eger kozt. A karmozgast is csokkenti, valamint az eger is kenyelmesebb, ha nem oldalt van ~szerintem. Annal aki sokat fejleszt GUI-t, animal, videot vag, vagy kezdo szinten photoshoppol szerintem tok ertheto igeny.

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • nyunyu

    félisten

    válasz Egon #28658 üzenetére

    Jobb membrános (pl. a régi Logitech-em) simán bírja akár 10 évig is, ami egy picit messze van a két évtől (diplomamunkát, szabályzat-hegyeket írtam rajta, sok játék mellett).

    Anyám sem érti, miért akarom kidobni a 6-7 éves Logitech Value Keyboardját már 3 éve.

    Új korában nem volt *annyira* rossz, de mivel ezeken nincs semmi mechanizmus, ami a kupakok függőleges futását szabályozná a billzet burkolatán lévő lyukakon, meg a kupakok szárán kívül, azok meg idővel kikopnak, aztán csálén fognak járni, membrán alatta meg vagy érzékel, vagy nem.

    De az a szerencséje, hogy még mindig nem találtam fehér színű hagyományos kiosztású, nem lapos billzetet magyar kiosztással, mivel már senki nem gyárt olyat.
    (Ezért szoktam példálózni a G80-3000LXCHU-0-val, mert piaci rés lenne 20k-ért. :DDD)

    Pár évvel ezelőtt melóhelyi utódom kapott egy zsírúj, bontatlan díszdobozos L K200-at, szemre ugyan tetszetős volt, csak éppen gépelni nem lehetett rajta, mert már új korában is össze-vissza lötyögtek a gombjai. :DDD
    Kezébe nyomtam az általam 3 évig nyúzott egypálcás Icon7 Classicot (kevesebbe került, mint az L színes doboza :)) ), hogy használja inkább azt a csilivili szemét helyett.

    Itthon évekig használt MS Ergo4000-eimnek sokkal jobb membránja volt, mint az előtte nyúzott L Cordless Comfortnak, vagy a melóhelyi gagyi billzeteimnek.
    Első, 4.5 évig nyúzott Ergo4000-emet már kínlódás volt használni az utolsó másfél-két évben, annyira kilazultak a gombjai, úgyhogy vettem egy ugyanolyat, ami 2 évig megint vajpuha volt, de aztán jöttek az öregedő billzet tünetek, végül 3.5 év után egyszerűen kettétört a kábelének a szigetelése.
    De mivel már annak is kezdtek csálén járni a gombjai, így nem foglalkoztam a megjavításával.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz Egon #28658 üzenetére

    nekem volt anno egy Samsung membránosom, amit 7 évig használtam, majd áldozatul esett a kollégiumnak, valaki beleöntött fél üveg pezsgőt és azt már nem bírta. lehet azt is az emlékek szépítik meg, mert akkoriban nem sokat gépeltem még.
    utána vettem egy Logitech szettet, és nem is volt bajom azzal se, amíg nem vettem az asztali gép helyére egy Thinkpad notebookot. akkor jöttem rá, hogy a gépelés konkrétan lehet jó élmény is, a régi TP billentyűzetek a maguk nemében fantasztikusak voltak. utána vettem egy Dell Latitude-öt, az kicsit gyengébb volt, de még mindig nagyon jó.
    ez után a kettő után, akármikor ültem le a Logi elé, vagy a melóban osztogatott Dell/Lenovo membránosok elé, egyszerűen nem volt jó érzés gépelni rajtuk, éreztem, hogy a gombok nincsenek eléggé megvezetve, nem volt jó lenyomni őket.
    aztán, mikor eladtam a Dell laptopot, muszáj volt keresnem valamit a Logi szett helyére, akkor vettem a Cougar 200K-t, amivel egyébként teljesen elégedett vagyok még mindig, annak ellenére, hogy vettem egy Corsair Strafe-et is menet közben.

    nem mondom, hogy feltétlenül muszáj mechát venni, de az biztos, hogy aki fogékony rá, az fogja értékelni a minőségbeli különbséget egy átlagos membránoshoz képest. amiből egyébként biztos szintén van jó, csak a fene se akar megvenni belőle 10 félét, mire megtalálja. a mechából meg ha megszoktál egy fajta kapcsolót, akkor nagyjából tudod, mire kell számítani az összes olyantól és lehet egyéb preferenciák alapján választani.

    csuklótámaszt meg lehet kapni külön bármilyen billentyűzethez.

    nyilván nem mindenkinek van pénze ennyit költeni egy billentyűzetre, de ez nem is olyan, mint egy VGA, amire hajlamosabbak vagyunk súlyos pénzeket elkölteni, mert egy jó minőségű darab nem öregszik el, alig amortizálódik és nem kell lecserélni legkésőbb 5 év múlva egy újabbra.

    I hate morning people. And mornings. And People.

  • Varoz

    őstag

    válasz Egon #28658 üzenetére

    Én nem érzem, hogy annyira erős lenne a túlhájpolás. Ugyanis van alapja. Először pont így gondoltam, mint te. Viszont amióta kipróbáltam és főleg, hogy most már napi használatban van mecha. Fényévekkel jobb! A hányigner kerülget, ha gumidómoson kell írjak. Leírhatatlanul kényelmesebb és jobb használni egy mechanikust. Főleg, hogy több féle közül lehet választani, kinek mi jön be. Nekem a Red, ami kicsit puhább, könnyebb nyomkodni.

    De azzal egyet értek, hogy egy jobb gumis is bírja évekig. Nekem is elkegyegett egy Hama is vagy 10 évig. Pedig mindenről híres a Hama, csak a minőségről nem. :DDD
    Viszont a fenti dolog ettől még áll, a legjobb gumis se lesz olyan, mint egy alap mecha. Egyszerűen maga az alap működésbeli tulajdonsága nem jó. Konkrétan egészségügyileg sem jó, hosszú távon.*

    A faékes dologgal is egyetértek. Igazából egy bazi nagy marhaság. Teljesen szubjektív, hogy kinek mi jön be. Engem pl. a hideg rázna, ha egy darab műanyag lenne előttem és csá. Fújj! :D
    Én szeretem, ha dizájnos valami. De mondom, kinek mi. Ebből a szempontból nem szabad örökigazságot megállapítani, mert nincs 2 egyforma ember. :N

    *Ezt nem tudom tapasztalatból, de valahol láttam itt cikket is, hogy milyen betegség alakul ki a csuklón. Lusta vagyok visszakeresni. :D

    hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

Új hozzászólás Aktív témák