Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz dqdb #57032 üzenetére

    Egyedül a barna Cherry győzelme érthetetlen taktilis fronton.

    Gépelési komfortot nagyban gyilkolja a nehéz rugó.

    MX Brownon viszonylag könnyű gépelni, mvel 55gr körül van a bottom outja.

    Gateron Brown ugyan taktilisebb, de puhább (~50gr bottom out?), azon viszont már könnyű melléütni.

    62gr Outemu Pink/Magenta/Purple V1 rugó+stemekkel elbarmolt Cherry 1800-amat sosem szerettem, mert túlzottan pengtek a rugói, és nem tetszett a taktilitása.

    Most a 68gr Outemu rugókkal+Clear V2.2 stemekkel megvert 29 éves Cherry 1000 billzetemet használom, de hosszabb távon fárasztó a túl nagy és éles taktilitása+rugóereje.

    Talán jobb lenne egy MX Clear-szerű stemmel ellátott, kevésbé éles taktilis kapcsoló?

    GMMKban főleg Gateron Silent Brownokat használtam, ami viszonylag oké taktilitás szempontjából, de sosem voltam kibékülve a túl könnyű, 50gr körüli rugójával, meg a nyúlós hangtompítójával.

    68gr rugós Outemu Sky Silenteket túl nehéznek éreztem kenés nélkül.
    Sprit 75P rugóval egy fokkal kellemesebb volt, de még mindig túl szögletes a taktilitása.

    Jelen állás szerint egy 62gr rugós MX Silent Clear lenne nálam a befutó. :DDD

    De lehet, hogy megváltozna a véleményem, ha elővenném a sok billzetből legózott FrankenCherryt, amiben MX Blue kapcsoló van Gateron Brown stemmel. (~MX Brown keménység, de Gateron Brown finomságával+taktilitásával.)
    Pláne, ha lecserélném a 3000HAX kupakszettjét 3000SAD-ra.

    Szóval nagyon nem egyszerű a kérdés,

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák