Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Szeretnék tanácsot kérni.
    Szüleimnek szeretnék új gépet venni, a régi felmondta a szolgálatot :D

    Túl sokat nem akarok rákölteni, (csak a gépre, monitor nélkül max. 50-60 HUF)

    Igények:
    -netezésre, videózásra, skype-ra, multimédiás (minimális) dolgokra lenne használva 99%-ban
    -tuning nem érdekel, nincs rá szükség
    -integrált vga bőven elég
    -akadásmentes működés

    Nézegettem az AMD APU-kat, de tanácstalan vagyok, hogy melyiket lenne érdemes megvenni?!
    Vagy jobb egy sima Athlon vagy esetleg egy Intel Celeron konfig alaplapra integrált videókártyával ?
    Főként, hogy elég a 2 mag vagy jobb a 4 ilyen esetben?

    Gondolom a RAMal nem kellene spórolni, abból 4 GB-ot raknék bele, csak a böngésző megeszik 1 GB-ot a rendszer még 1-et aztán a 2 GB el is fogyott :)

    Megkímélt állapotú termékek esetén használt is szóba jöhet (értem ez alatt a hardverapro.hu lehetőséget).

    Tanácsaitokat, segítségeteket előre is köszönöm!

    Üdv:
    Tanisz

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz membrandj #80589 üzenetére

    Szia,

    :R
    Köszi, bár SSD-ben egyáltalán nem gondolkodtam :)
    Bőven jó a HDD is, max később kapnak egy SSD-t is, de most nem fér bele a keretbe.

    Hát az hiszem nézelődök még egy kicsit, max használtan veszek valamit, ha más nincs :)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Szeretnék tanácsot kérni.

    Szükségem lenne egy "szerver" gépre otthon.
    Azért tettem idézőjelbe a "szerver" kifejezést, mert nem feltétlen klasszikus értelemben vett szerver funkcionalitása lenne.

    Amire használnám, a futó projektjeim verziókövetése, azoknak biztonsági mentése.
    Adattárolás, adatbázis futtatása (MySQL, Oracle XE), ezeket max belső hálózaton fejlesztésre,tesztelésre használnám, szóval nem mozgatnék több millió rekordot.
    Ne rokkanjon bele egy weboldal, portál ideiglenes kipublikálásába és futtatásába (AJAX, XAMP, WAMP,Glassfish..stb.).
    Napi 24 órás futás, halk működés (a ház ugyanabban a helyiségben lenne, ahol a munkaállomásom), stabilitás.
    Van egy hangszigetelt házam (CM Silencio 650) fölösben, így arra gondoltam, hogy azt használnám erre a célra, így csak ATX megoldás jöhet szóba.
    A hangszigetelt ház miatt a minél kevesebb hő termelődése előny lenne :)

    Tudom ez így nagyon általános, csak tippeket, ötleteket várnék, hogy Ti milyen konfigurációt dobnátok össze erre.
    Játékra nem használnám egyáltalán, de azért egy HD videó futtatása ne okozzon neki gondot :)
    Integrált VGA megoldás is tökéletesen megfelel.

    Alaplap, proci (+proci hűtő), ram, táp amire szükségem lenne.

    A HDD-ket,SSD-ket külön finanszírozási kategóriaként kezelném:)

    Monitor, bill, egér van.

    Az ár pedig kb 100e HUF, jó lenne költséghatékonyan megoldani.
    Szóval használt alkatrészek is szóba jöhetnek.

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz membrandj #96923 üzenetére

    Köszi szépen :R

    Amúgy egy AM3+ -os konfig, alternatíva lehet? Fx 4100, Fx 6100 ?
    Bár igaz, az gőzkazán ilyen tekintetben :(

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Szeretnék tanácsot kérni, tervezem egy új gép összeállítását, ha összejön akkor Black Friday-kor is megvenném, ha sikerül, de később is ráér, nem hajt a tatár :)

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Munka :programozás, virtuális gépek futtatása (egyszerre több is), renderelés (3D), Unity, Unreal Engine, video vágás
    Hobbi szinten játék
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    SSD (2 db 120 GB, 1 db 512 GB ,
    HDD ( 1 db 500 GB sata, 1 db 1 TB sata),
    Táp (BeQuiet! Dark Power 650W E10),
    VGA ( MSI Radeon RX 480 GAMING X 8G),
    Ház (Corsair Obsidian 800D),
    esetleg a hűtő, ha kompatibilis (CM Seidon 120M, de van egy NZXT Kraken x40-em is raktáron)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Processzor ( 8 core) ,
    Alaplap (nem belépőszint): sok USB2-3, e-SATA előny
    RAM (min 16 GB RAM)
    4. Mennyi a kereted rá?
    200e HUF, ha muszáj tudok felé is menni
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása?
    2 db FullHD, egyenlőre nem tervezek 4K-ra váltani (1-2 év mulva csak)
    Milyen felbontáson játszol?
    FullHD
    Milyen csatlakozók vannak rajta?
    D-SUB, DVI, HDMI

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?
    Nem kimondottan ár/érték arány a fontos (minél hosszabb ideig tudjam használni)
    Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    nincs, konzervatív megjelenés a lényeg,de mivel a ház adott, így ez nem is igazán kérdés

    Saját elképzelésben én egy Ryzen 1700x-et vagy 1800x-et néztem ki, nem tudom érdemes-e az 1800x-ben gondokodnom, tuningolni csak módjával szoktam, ha muszáj, de legyen lehetőség rá.
    Ragaszkodnék a 8 fizikai maghoz az FX-emnél nagyon szerettem 2-3 VM-futtatásakor, hogy nem hal le a gép :)

    Hasonló árban tudnék Intelt venni, vagy érdemes ebben gondolkodnom?

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dugo_ #126829 üzenetére

    Köszönöm szépen a gyors választ :R

    A memória típus,márka terén a leggyengébb a "tudásom".
    Ezt a listát érdmes alapul venni ilyen [Samsung B-die] kapcsán?

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Nem tudom mennyire tartozik ide, ha nem jó topik, kérlek töröljétek.

    Lassan cserélném az E350-es konfigurációmat.

    Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen alternatívák jöhetnek szóba szerintetek?

    A lényeg a minél alacsonyabb fogyasztás, viszont a jelenleginél ha lehet több maggal rendelkezzen (egyszálas teljesítményben hasonló bőven jó).
    Sok SATA csatlakozó.

    Lehet AMD APU is, vagy Intel, mindegy.

    Van egy csomó 4 GB-os DDR3-as RAM-om, amit jó lenne felhasználni, így 4 modult tudnia kellene kezelnie a leendő procinak/lapnak.
    ITX/mATX méretben gondolkodom.

    DDR4es konfig is szóba jöhet, csak ugye a RAM árak az egekben vannak :)

    Felhasználás:
    Napi 24 órában menne a gép, így a fogyasztás nagyon fontos tényező (max 20 W).
    Otthoni mini szerverként üzemelne. Teljesítmény másodlagos.

    Van ötletetek?
    Néztem a piacot, de nem nagyon találtam semmi hasonlót ami kiválthatná.

    Új és használt (ddr3 miatt) is szóbajöhet.

    Segítségeteket/tanácsotokat előre is köszönöm.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz palfitom #133231 üzenetére

    Köszi :R :)
    Eredetileg ide kezdtem el írni a hozzászólásom, de mivel nem csak procit keresek, hanem alaplapot hozzá, így esett erre a topikra a választásom. Tévedtem :))

    (#133232) varmi2 Őszintén egyenlőre teljesen mindegy, mert kicsit "sötétben tapogatózok" jelenleg :)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz solfilo #133234 üzenetére

    Köszi :R

    Tényleg jól hangzik, ilyesmire gondoltam. :)

    A lényeg az, hogy van ugye a mostani E350-es konfigom, ebben van 2x2 GB DDR3.
    Valamint most fogom megbontani a régi FX 8350-es konfigom , ebben van 4x4 GB DDR3.

    Nem akkora élet-halál kérdés a 2 db RAM slot, max megpróbálom elcserélni vagy eladni az összeset és venni egy 2x 8GB -ot. bele, a lényeg, hogy sok memóriára lenne szükség az új kis "szerverbe" :)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák