Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peppo

    őstag

    Üdv!

    A jelenlegi gépem:

    i5 4440
    2x4GB Kingston DDR3 1600
    Gigabyte R9 270oc

    Samsung 120GB SSD
    Valamilyen 1TB HDD
    2x2GB WD Green HDD
    DVD író
    Asus Xonar DG hangkártya
    Chieftec 550W táp

    Philips 4k monitor, amelyet most már ideje lenne rendesen meghajtani. :)

    Már érett bennem a gondolat, hogy gépet cserélek, de a mostanában elég magas árak visszatartottak.
    Pár napja viszont a VGA-m megadta magát, ami eldöntötte a kérdést, és annak a helyére egy GTX 1080 vagy 1080 ti fog kerülni, aztán az alaplap, proci és a memória is cserélve lesz. A gép többi részét megtartom.

    Segítséget szeretnék kérni a videokártya kiválasztásához, mert elég nagy a szórás a márkákat és az árakat illetően. Az elfogadhatóbb árú modellek közül melyiket érdemes venni? (1080 ill. 1080 ti.)
    Továbbá a kártya képességeinek megfelelő alaplap, processzor és memória kiválasztásához. mindegy, hogy AMD vagy Intel, a memória 16 GB legyen, alaplap meg tökmindegy milyen márka, csak megbízható legyen.

    Bruttó 400 fölé nem szívesen mennék, de ha kevesebből is kijön, az még jobb. Nem várom el, hogy ultra beállításon menjen minden 100 FPS-sel, de azért ne minimumon kelljen futtatni a programokat. :)

    Előre is köszi!

  • Peppo

    őstag

    válasz membrandj #123992 üzenetére

    Ház: Cooler Master K280

    Tápról most csak annyit tudok mondani, hogy Chieftec 550W és három éves. Otthon meg tudom nézni, de nem biztos, hogy meg is tudom írni. A VGA pillanatnyi kedvétől függően vagy beindul a gép vagy nem. Megpróbálom, ha hazaértem.

  • Peppo

    őstag

    válasz membrandj #123994 üzenetére

    Köszi!

    Nagyon úgy tűnik. Most sikerült az alaplapival elindítani, elsőre valamiért nem akart működni. Azt a hibát, amit a kártyával csinált, most nem csinálja, ez megerősít abban, hogy a kártyával van valami.

    Próbáltam játékot futtatni. Pocsék volt, de ment.

    Még az előző kérdésedre a válasz, a táp egy Chieftec CTG 550 80p.

    A normális vga-t a nem normálistól mi különbözteti meg? Azt látom, hogy árban nagyon durva különbségek vannak a paramétereik alapján látszólag hasonló kártyák között is, de nem tudom, miért.

    [ Szerkesztve ]

  • Peppo

    őstag

    válasz SyMbioTe #124044 üzenetére

    Köszi!

    És az a táp (550W) elég lenne egy 1080ti-hez, plusz hozzá illő proci ram kombóhoz, plusz 3 hdd-hez és egy ssd-hez? A szükséges csatlakozók megvannak, de vajon bírná is?

    [ Szerkesztve ]

  • Peppo

    őstag

    válasz SyMbioTe #124072 üzenetére

    Igen, én is ettől tartok. Necces a dolog, főleg, hogy tele a gép vinyókkal is, és még ha sokat nem is, de azért azok is esznek valamennyit.

    Köszi!

  • Peppo

    őstag

    Üdv!

    Múlt héten már kérdeztem ezt-azt, de mostanra kezd összeállni a dolog. Régi gépem nagy része cserélve lesz. Ami marad belőle, az a hangkártya, a DVD meghajtó, 3 db HDD és egy Samsung 840 120 GB SSD. Még jó állapotban van, szerintem nem érdemes cserélni, de ha valaki nem ért egyet, kérem jelezze! :)

    A monitor 4k-s, ezt kellene meghajtani végre rendesen.

    A tuning gondolata közel áll szívemhez, szóval az is előfordulhat. Olyan alaplap kellene, amely ezt támogatja.
    Ryzen 1700x procit gondoltam hozzá, 16GB rammal.

    Ami biztos, hogy a vga egy 1080 ti kártya lesz, és e köré kell egy jó erős gép. Leginkább játékra lesz használva, de programozás, 3d grafika is előfordulhat.
    Melyik az a videokártya az, amelyet érdemes venni? (Display port legyen rajta, bár gondolom, ez alap.)

    Tápnak egy 650-700W körülit, de a márkát ill. a konkrét modellt illetően tanácsra szorulok.

    Előre is köszi a segítséget!

    Ill. még annyi, hogy Intel procik esetleg számításba jöhetnek, vagy ide jobb az AMD?

    [ Szerkesztve ]

  • Peppo

    őstag

    Üdv! Köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget!

    Közben nagyjából összeállt a dolog. Hacsak jobb tippet nem kapok, itt a végleges lista az új gép alkatrészeiről:

    Alaplap: ASUS PRIME B350-PLUS

    Proci: AMD Ryzen 7 1700x 3.40GHz AM4 BOX

    Hűtő: COOLERMASTER Hyper T4 RR-T4-18PK-R1

    Ram: HyperX 16GB Predator DDR4 3333MHz CL16 KIT HX433C16PB3K2/16

    Vga: MSI GeForce GTX 1080 TI GAMING X 11G 11GB GDDR5X PCIE

    Táp: FSP Hyper M 700

    A régi gépből marad a:

    ház: Cooler Master K260

    ssd: Samsung 840 120GB

    és pár HDD.

    Amin még gondolkodtam:

    másik ram modul: G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3600Mhz F4-3600C16D-16GVK, nem sokkal drágább.

    ill. másik alaplap: ASUS PRIME X370-PRO, esetleg a jobb tuninglehetőségek miatt.

    Ha bárkinek bármi tippje van arról, hogy valamit változtatnom kellene, kérem, ne tartsa magában!

    Előre is köszi!

  • Peppo

    őstag

    válasz membrandj #124147 üzenetére

    Tényleg. K280. A számlán hibásan volt írva.

    Közben rajtam kívül álló okok miatt csak a vga-t és a tápot veszem, a többivel 1-2 hónapot várnom kell. De legalább lesz időm körülnézni, és talán befutnak azok az Intel procik is, amiket itt többen emlegettek.

    Köszönöm az eddigi segítséged, nagyon hasznos volt! Pár hónap múlva jövök megint. :)

  • Peppo

    őstag

    Üdv!

    Az alábbi gép összeállításához kérnék segítséget:

    Ami már megvan:

    VGA 1080ti,
    3 db HDD,
    FSP Hyper M 700w táp
    Bill, egér, hangkártya, monitor

    És ami még nincs:

    i5 8600k vagy i7 8700(k) proci. Tuning szolídan lenne, amennyit egy jobb ventillátor enged.

    Ehhez való alaplap,

    16GB DDR4,

    Procihűtő,

    500GB körüli M2 SSD,

    Ház.

    (És esetleg egy 3-4TB körüli HDD tárolásra a régebbiek helyett, de ez utóbbi nem fontos most.)

    A gép játékra (4k felbontáson), programozásra, olykor 3d dolgokra lenne használva, szóval egy kicsit mindenre. 300-400k közötti összeget szánnék rá, a maximumot nem szívesen lépném túl, de azért a leggyengébb cuccokkal sem szeretném telepakolni. A proci még nem dőlt el, milyen lesz, elég nagy az árkülönbség köztük, és kapni sem mindig lehet, továbbá nem tudom, kihasználnám-e az i7-et, de egyelőre valamelyik Intel tűnik befutónak számomra. (Bár nem vetem el a Ryzeneket sem.)

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Peppo

    őstag

    Üdv!

    Előző gépem kezd kiöregedni, ezért lassan ideje a cserének. Ahogy 5-6 éve azt is, az új gépet is úgy venném, hogy közel legyen az elérhető maximumhoz és pár évig biztosan ne kelljen hozzányúlni. Tudom, hogy ez nem olcsó, de elfogadom.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

    Mindenre. Igazi no lifer high end pc lenne. :D Játék ezerrel FPS, RTS, szimulátorok leginkább, de más műfajok is előfordulnak. Multi és single egyaránt. Videórögzítés, vágás, programozás (Visual Studio), és elkezdtem ismerkedni a játékfejlesztéssel is, szóval az is. Természetesen filmnézés, zene is. És mostanában már sok munkahelyi dolgot is otthon csinálok, ami leginkább adatbázisok gyors használatát igényli.

    Szóval tényleg egy mindenes gép kellene.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Van egy 4k 144 hz monitor, amit ki kellene szolgálnia a lehető legteljesebb mértékben. Mondhatni, e köré építenék egy gépet.
    Van egy új 1TB EVO 870-es ssd-m, amit megtartanék a rendszernek, és persze van billentyűzet, egér, fejhallgató. Amire szükség lenne, az a ház és ami benne van.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    A házra és ami benne van.

    Egy nagyobb SSD a telepítéseknek jó lenne (4 TB de akár 8 is, ha ár/érték arányban még hasonló)

    Egy nagy (10TB+) HDD. Tapasztalataim alapján bármennyi helyet képes vagyok teleszemetelni.

    VGA: 4080 minimum, de attól tartok, ebbe már egy 4090 is belemehetne. Inkább NVIDIA-párti vagyok, de nem tudnak megsérteni egy AMD-s ajánlattal sem, ha az jó.

    Proci: Intelt jobban szeretem, de itt is igaz az előző állításom, ha van jó ajánlat az AMD-től, az is érdekel.

    RAM szerintem már 32 GB kellene.

    Az előző gépben egy ASUS Strix Raid DLX hangkártya van, amit szeretek is, de bent hagynám abban. Valami minőségben legalább ilyen szintű kellene az újba is. Ha van ilyen alaplapra integrált megoldásban, az is jó. Nem ragaszkodom a külön kártyához, de mindenképp belső megoldást szeretnék.

    Alaplap: Valami olyan, ami a fentiek befogadására megfelelő. Egészséges mértékű túlhúzásra legyen alkalmas, ha arra lenne szükség.

    Ház: Nem igénylem, hogy nagyon "gémer" ház legyen, egy visszafogottabb is megfelel. De nem probléma az sem, ha valami látványosabb. Egy kis RGB-től nem megyünk a falnak. :D A lényeg, hogy rendesen férjen el benne minden, és ne süljenek össze az alkatrészek. Ha kicsit zajosabb, az nem baj, zárt fejhallgatóval használom, más meg nincs a szobában, akit zavarna. Szóval a sok ventillátor is jöhet. A léghűtés teljesen megfelel, de nem zárkózom el a vizestől sem.


    4. Mennyi a kereted rá?

    Amennyi kell. Természetesen azért az ésszerűség határain belül. Nem fizetnék 1-2% plusz teljesítményért százezreket. Pusztán egy erős gép kellene, de nem akarok rekordokat ostromolni vele. Tudom, hogy ezt már hat számjegyből nem lehet kihozni, pláne ilyen "erős" forinttal.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    A monitor egy Gigabyte Aorus FV43U. 4k, 144 hz. Hogy ez a Vesa Adaptive Sync pontosan mit is takar, azt ti alighanem jobban tudjátok. HDMI 2.1, DP 1.4
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

    Enyhe elkötelezettség Intel és NVIDIA irányban, ill. alaplapokból valamiért nagyon bejönnek az ASUS cuccai, de erre magyarázatom nincs. :D

    Csakis új alkatrészek jöhetnek szóba. Rendes garanciával.

    Előre is köszönöm!

    Jó hétvégét mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák