Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jadro

    veterán

    Új gép vásárlásán gondolkodom és az alábbi konfigot sikerült összeállítanom.

    Lap: Giga GA-H81M-HD3
    CPU: G3420 (3M Cache, 3.20 GHz)
    Mem: CORSAIR Vengeance LP DDR3 1600MHz CL9 (4GB vagy 8, ez még nem eldöntött)
    VGA: SAPPHIRE 7790 1GB GDDR5 (Esetleg uez Asusban)
    SSD: Samsung 840 EVO 120 GB
    Ház: Sharkoon Vaya
    Táp: FSP-40060GLN (Ez nem új vétel lesz, átteszem a régi gépből, úgyhogy ez adott elem.)
    DVD: Samsung SH-224DB/BEBE

    Tudom, proci fronton gyenge a dolog, de ezt később még tervezem i5-re frissíteni, a VGA_t is ennek megfelelően választottam. Van esetleg ebben valami kifogásolható elem illetve akad pár jótanács hogy mit merre érdemes változtatni? Sajnos mint általában itt is a költséghatékonyság a fő cél. Túl sokat nem játszok, a monitorom 1680*1050-es felbontású de nem halok bele ha kisebb felbontásban vagy csökkentett grafikával kell tolnom.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S23 8/128 Green

  • Jadro

    veterán

    válasz membrandj #62057 üzenetére

    Köszi a tanácsokat! Utánanézek a videokártyának. Mit jelent az pontosabban, hogy jobb a tápellátása? Azt kifelejtettem, hogy HDD is van a mostani gépből, csak a rendszert akarom SSD-re költöztetni. Olvastam Vaya tesztet, ez nekem is szöget ütött a fejembe. Ott a 24 pines elért a helyére, de a 4 pineshez hosszabbítás kellett. Végülis nem kell nekem ekkora ház, nézek másik alternatívát. A lényeg hogy legyen benne legalább előlapi ventilátor.

    Samsung Galaxy S23 8/128 Green

  • Jadro

    veterán

    válasz membrandj #62061 üzenetére

    Közben megnéztem ezt a lapot. Amire nekem kell, bőven elég és azért pár ezressel olcsóbb mint amit néztem. A procinál gondoltm, még a 3420 azért nem sokkal drágább, a következő lépcső jóval nagyobb. Bár ha onnan nézzük, hogy úgyis cserélni kellene majd i5-re, akkor ez is felesleges pénzkidobás.

    HDD az okés lesz, SATAII-es van. (De köszi az észrevételt szar lenne ilyenen elbukni :) )

    A tápegység viszont megvan és elvileg nem egy kidobni való darab, így nem cserélném ha nem muszáj. Egyébként ez a CTG-500 melyik lenne pontosan? (Bocs, de kb hat éves gépem és most kezdem összeszedni az infókat az új dolgokkal kapcsolatban. Nem vagyok túl naprakész. :) )

    Samsung Galaxy S23 8/128 Green

  • Jadro

    veterán

    Sziasztok!

    Gondolkodom a jelenlegi Haswell procis gépem frisstésén. A fő ok igazából az, hogy a World of tanks a maga egy szálas processzorhasználatával szebben és gyorsabban fusson. Jelenleg ez van (melléírtam hogy kb mire cserélném.)

    Alaplap: Gigabyte GA-H81M-HD3 (rev1) -> Még nincs konkrétum, de olyan 25K magasságában valamilyen B150 chipsetesre gondoltam
    Processzor: G3420 (3,2 GHz) -> G4600 (3,6GHz) pár generációt ugranék ezzel
    Ram: DDR3 - 1600MHz -> DDR4 (a jelenleg használt 4 gigát dupláznám is.)

    Nos igazából amiért érdekesebb a kérdés az a videokártya. Ezt lehetőleg nem cserélném és kérdés, hogy az új konfig mellé mennyire lenne elég. Jelenleg egy Asus Radeon HD 7790 OC (1GB) van bent. A kérdés, hogy ez mennyire kevés/elégséges az új procihoz, ha érdemes lenne cserélni akkor mi lenne ami passzol kb a G4600 mellé? (Inkább Nvidia vonalon gondolkodom.)

    Ha videokártya marad, mennyit gyorsulna a rendszerem? Ahogy nézegettem kb 80 ezer forint lenne a cumó (mínusz a használtak értéke azt olyan 25 K körül saccolom a beárazós topikot nézegetve.) Nem tudom, megéri-e ennyit belefeccölni illetve kérdés mit kapok érte World of Tanks oldalról. Előre is köszönöm a tippeket és a segítséget!

    Vagy egy platformváltás, vagy esetleg érdemesebb lépnem prociban feljebb? Az egyszálas kihasználtság miatt pl egy G3470 a maga 3,6 GHz-ével érzékelhető javulást hozna?

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S23 8/128 Green

  • Jadro

    veterán

    válasz SyMbioTe #118476 üzenetére

    Köszi a tippeket, a tanácsaid alapján is nézelődöm, bár nem szeretek használt hardvereket venni. Általában 3-4 évig utána nem nyúlok a géphez, ezért inkább az új alkatrészeket részesítem előnyben. Viszont az jól látszik, ha nekikezdek, videokártya is kelleni fog. :) Így megy ez, nincs megállás. A GTX 1050-t néztem ki én is. Köszönöm mégegyszer!

    Samsung Galaxy S23 8/128 Green

  • Jadro

    veterán

    Sziasztok,

    Sok-sok olvasgatás után összeállt a fejemben "A" konfig, amit szeretnék jövő héten beszerezni. Bár sláger elemekből építkeztem, de maradt pár kérdés bennem és egy pillantás jól jönne a konfigra.
    A cél FHD only és ezen a közeljövőben nem is szeretnék változtatni, húzni nem akarok semmit, csak alapon használni elviselhető zajszint mellett. Ugyanakkor a keret véges, tehát nem szeretnék belelépni az itt csak még 5000 , ott még 7500 jellegű kiadásokat kerülném ha lehet. Az előző gépből felhasználandó elemeket nem emeltem ki, ezek beépítésre kerülnek. (Nem sok van. :) )

    Alaplap: ASRock B450m PRO4
    CPU: Ryzen5 2600
    RAM: G.Skill DDR4 Aegis (2x8GB Kit)
    VGA: Palit 1660 Ti Stormx (OC?)
    HÁZ: CoolerMaster N200 (Gyári elő- és hátlapi ventillátorokat múlt héten lecseréltem BeQuiet Pure wings 2 ventikre. Ez még nem számít a fent említett plusz kiadások körébe. :) )
    TÁP: FPS Hyper M 500W
    HDD: Samsung EVO 850 (120GB), EVO 860 (250GB) illetve egy Hitachi HDD működik háttértárként

    Az megvan, hogy ezek képesek szépen együttműködni ezt párszor már kiveséztétek, de azért akad pár kérdésem/észrevételem:

    - Az alaplap teljes micro atx méretű (24,4x24,4 cm szemben a mostani 24,4 x 19cm mérettel.) Lehet, hogy a DVD-író begy emiatt a levesbe, megmérve ha befér, akkor is passzentos lesz. Mindegy, ezen túl tudok lépni.
    - Egyelőre nem tervezek CPU hűtőt sem frissíteni. Jól gondolom, hogy a gyáritól is teljesen vállalható zajt és hőmérsékletet várhatok el ? Általában nem terhelem agyon a gépet, World of Tanks, Euro Truck Sim 2, Transport Fever fullon játszása a cél.)
    - Még lehetséges, hogy az elő illetve hátlapi ventik mellé beteszek egyet a ház tetejére illetve ha szükséges, az előlapon is van hely a duplázásra.
    - A Palit kártya egyrészt takarékossági okokból lett kiválasztva (egész jókat olvastam róla egyébként) másrészt a monitoromon nincs HDMI, kell a DVI kimenet ha nem szeretnék átalakítgatni. (Valahogy fázom tőle, ezért nem szeretnék.)
    - Ha Palit, akkor sima vagy OC? Gondolom kcisivel nagyobb teljesítmény, de ezzel magasabb hőfok és esetleg nagyobb zajszint jár együtt? (Jelenleg MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB OC van a gépben, ezzel meg vagyok elégedve zaj és hőfok szempontjából.)

    Előre is köszönöm az észrevételeket, ötleteket, megerősítéseket!

    Samsung Galaxy S23 8/128 Green

  • Jadro

    veterán

    válasz Paxker315 #140897 üzenetére

    Köszi a tippet, jól néz ki a táp! Mindössze az a "baj" vele, hogy nem moduláris. Elhatároztam hogy rendet teszek a gépben és most megcsinálom szépen, belógó kábelek nélkül. A ház viszont nem egy óriás, így a moduláris táp sokat jelentene. A jövőtállóság miatt kicsit félek a 400W-tól is, bár ha erről a konfigról egyszer majd feljebb kell lépni, akkor az full HD felbontásról való ugrást is jelenteni fog és ott a táp lesz a legkisebb bajom. :)

    Az ára viszont nagyon baráti.

    SSD van kettő is a gépben, mindkét lentebb írt EVO SSD. Rendszer és játékok erről mennek most is. Esetleg még szempont lehet, hogy legközelebb már M.2 csatolóra rakjam a következő bővítésnél, de az alaplap ezt támogatja.

    Samsung Galaxy S23 8/128 Green

  • Jadro

    veterán

    válasz Paxker315 #140900 üzenetére

    Igen, nézegettem az Msi B450M Gaming plus lapot is. Ez kb 5000-el drágább. (Ez ugyan csak a mATX, sima ATX-ben eddig nem gondolkodtam, de gondolom hasonló a helyzet.) A ház elférne, de az ugye akkor új ház, ami legyen mondjuk 15000. Ez így már egy huszas plusszban. Az indokokat értem, csak így elszaladnak a költségek. (Hajlamos vagyok ám ilyesmire. :) )

    Az ASRock lapban nagyon tetszik a sok házventi csatlakozási lehetőség. :)

    A tápokat megnézem, köszönöm!

    Samsung Galaxy S23 8/128 Green

  • Jadro

    veterán

    válasz Patics #144466 üzenetére

    Pcx-nél már volt olyan, akinek a1-b1 slotba rakták be a dual channel ramot és nem volt okés. Kellett kis nyomozás, mire rájött hogy ezért nem megy jól. Nem feltételezte, hogy ezt sikerül elcseszni, amikor a lap egyértelműen a2-b2 slotba várta azokat.

    Samsung Galaxy S23 8/128 Green

  • Jadro

    veterán

    válasz Patics #144483 üzenetére

    Jó lesz szerintem a PCX, csak írtam egy példát, hogy ők is tudnak hibázni.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy S23 8/128 Green

Új hozzászólás Aktív témák