Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janor

    csendes tag

    Üdv!

    Új gép vásárlása előtt állok, kinéztem pár dolgot, nagyjából összeállt egy config a fejemben, erről kérnék véleményeket.

    A gép játékra (D3, Titanfall, WoW) illetve ezen játékok közben Fraps / Twitch futtatására kellene leginkább. Jelenleg egy db FullHD monitort kellene kiszolgálnia, későbbiekben ez bővülne még egy monitorral.

    Ami jelenleg is van:
    Videokártya: Sapphire HD 7870 Ghz Edition OC 2GB GDDR5
    HDD: Samsung HD154UI
    Táp: FSP Bluestorm Bronze 500w

    Amit kinéztem:
    Alaplap: ASUS Z87-A
    Proci: INTEL Core i5-4670K
    Hűtő: NOCTUA NH-D14
    Ram: KINGSTON 8GB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8G7
    SSD: INTEL 240GB SATA3 2,5" 520 SSDSC2BW240A301 OEM

    Ez Iponban 179k-ra jönne ki. Esetleg ezért a pénzért lennének jobb alternatívák? Úgy próbáltam összeállítani a gépet, hogy 4-5 évig semmilyen gondom ne legyen vele. Mennyire időtálló a fenti config?

    Előre is köszi mindenkinek.

  • janor

    csendes tag

    válasz shadow1901 #65344 üzenetére

    Köszi a hozzászólást.
    Monitort jelenleg nem akarok venni, 50k-m perpill nincs rá. Az Intel gyári hűtőjéről nem sok jót hallatom, elvileg hangos is, nem is hűt annyira mint kellene. A meglévő Samumat filmek, sorozatok, videók, nem erőforrás igényes játékok tárolására használnám, arra szerintem tökéletes. Egy korrekt 120/128 gigás SSD 25-28 körül van, ahhoz képest +12-15k-ért 128 giga nem rossz, ráadásul minőségi anyagból, 5 év garanciával. Húzva jelenleg nem lenne, de a nyár folyamán, ha kicsit több időm lesz, szívesen elmélyednék benne. Tápcserén gondolkodtam, de szerintem fél/egy évig ez még jó.

    Szerinted mennyire látom jól a dolgokat?

Új hozzászólás Aktív témák