Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hidalgo42

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy ideje már tervben van egy új gép beszerzése, de csak most vettem erőt magamon ide írni illetve egy hete tudtam eladni régi masinám. Szeretnék ajánlatot, véleményt, támogató és ellenző szavakat kérni Tőletek! Szóval elsősorban DOTA2-zni szeretnék fullHD felbontásban minél nagyobb grafikai beállításokkal, másodsorban a Civilization sorozatot szintén fullHD-ban, de azt bármilyen alacsony graf. beállításon is élvezem! (Ezen két játékon kívül nemigen érdekel másik játék.) És akkor még az általános dolgok: net, film, fullHD stream nézés! Ha nem megerőltető érdekelne egy 100 120 és 140 ezer Ft körüli gép is, ha az akkor maradjon az arany középút: 120 000 kemény magyar forint! Monitorom, hangfalam, billentyűzetem, egerem van valamint elég nekem usbről az OS telepítés.
    Jöjjenek szerény igényeim: Olyan ház vagy alaplap (nem tudom melyik tulajdonsága), amelynek az elején legalább egy usb port illetve egy audio ki- és bemenet van. Alaplapon van egy-két usb 3-as port. Videokártya: ez fogós kérdés: vártam ősszel én is az AMD APU-k érkezését, de pont hogy fullHD alatti felbontásban működnek jól (szóval ez kilőve?). Eddig hűtőbordákkal ellátott VGA-m volt, így fontos szempont számomra hogy minél halkabb legyen a hűtése, találtam neten hűtőbordás kialakítást is, de a maximum ez: [link]. Nem tudom ez mennyire elégítené ki az igényeim illetve mennyiben különbözik a teljesítménye a ventilátoros típusokhoz képest, ha egyáltalán különbözik? Nvidia vagy Geforce (nem tudom hogy hívják már) is jöhet, csak abban még azt se tudom, hogy a számok mit jelentenek. De ha Ti olyat ajánlotok akkor elhiszem, hogy az a jobb. :) Processzor: Lehet AMD és Intel is, jó tapasztalataim vannak mindkettő márkával! HDD/SSD: 300GB fölött már elég nekem a hely, ha belefér a keretbe jöhet egy SSD is. Memória: 4-8GB gondolom elég. Táp/ház: külön-külön vagy egybe épített mindegy (semmit nem értek hozzájuk).
    Így hirtelen ennyit tudtam kiírni magamból (ez is marha sok így visszanézve), várom az építőjellegű hozzászólásokat, kritikákat, véleményeket és segítséget. Kifejezetten alapszinten értek a dolgokhoz szóval csak óvatosan a válaszokkal! :P Előre köszönöm a válaszokat illetve Boldog és Békés Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

  • Hidalgo42

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy ideje már tervben van egy új gép beszerzése, de csak most vettem erőt magamon ide írni illetve egy hete tudtam eladni régi masinám. Szeretnék ajánlatot, véleményt, támogató és ellenző szavakat kérni Tőletek! Szóval elsősorban DOTA2-zni szeretnék fullHD felbontásban minél nagyobb grafikai beállításokkal, másodsorban a Civilization sorozatot szintén fullHD-ban, de azt bármilyen alacsony graf. beállításon is élvezem! (Ezen két játékon kívül nemigen érdekel másik játék.) És akkor még az általános dolgok: net, film, fullHD stream nézés! Ha nem megerőltető érdekelne egy 100 120 és 140 ezer Ft körüli gép is, ha az akkor maradjon az arany középút: 120 000 kemény magyar forint! Monitorom, hangfalam, billentyűzetem, egerem van valamint elég nekem usbről az OS telepítés.
    Jöjjenek szerény igényeim: Olyan ház vagy alaplap (nem tudom melyik tulajdonsága), amelynek az elején legalább egy usb port illetve egy audio ki- és bemenet van. Alaplapon van egy-két usb 3-as port. Videokártya: ez fogós kérdés: vártam ősszel én is az AMD APU-k érkezését, de pont hogy fullHD alatti felbontásban működnek jól (szóval ez kilőve?). Eddig hűtőbordákkal ellátott VGA-m volt, így fontos szempont számomra hogy minél halkabb legyen a hűtése, találtam neten hűtőbordás kialakítást is, de a maximum ez: [link]. Nem tudom ez mennyire elégítené ki az igényeim illetve mennyiben különbözik a teljesítménye a ventilátoros típusokhoz képest, ha egyáltalán különbözik? Nvidia vagy Geforce (nem tudom hogy hívják már) is jöhet, csak abban még azt se tudom, hogy a számok mit jelentenek. De ha Ti olyat ajánlotok akkor elhiszem, hogy az a jobb. Processzor: Lehet AMD és Intel is, jó tapasztalataim vannak mindkettő márkával! HDD/SSD: 300GB fölött már elég nekem a hely, ha belefér a keretbe jöhet egy SSD is. Memória: 4-8GB gondolom elég. Táp/ház: külön-külön vagy egybe épített mindegy (semmit nem értek hozzájuk).
    Így hirtelen ennyit tudtam kiírni magamból (ez is marha sok így visszanézve), várom az építőjellegű hozzászólásokat, kritikákat, véleményeket és segítséget. Kifejezetten alapszinten értek a dolgokhoz szóval csak óvatosan a válaszokkal! Előre köszönöm a válaszokat illetve Boldog és Békés Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

  • Hidalgo42

    csendes tag

    válasz #98593280 #25035 üzenetére

    Ezt ajánlottad, nekem:
    LAP: ASRock FM2A75M-DGS usb3 sata3 DVI Dsub ~ 15k
    CPU: AMD Athlon II X4 750K (3400Mhz FM2 Piledriver) BOX ~ 20k
    RAM: Kingmax DDR3 1600MHz / 8gb kit ~ 9k
    HDD: HITACHI 500GB 7K1000.C 7200rpm 16MB SATA2 ~ 13k
    VGA: GIGABYTE GV-N65TOC-1GI GTX650Ti 1GB GDDR5 PCIE ~ 39k
    ODD: Asus DRW-24B5ST SATA Fekete ~ 5k
    TÁP: FSP 400W 12cm FSP400 APN ~ 9k
    HÁZ: Xigmatek Asgard Pro usb3 ~ 13k
    Gar: 2-3év, Készítette ShellK. / össz: ~ 123k

    Ezt sikerülne iponból rendelni:
    MB: MSI FM2-A75MA-E35 ~18k
    CPU: AMD Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 BOX ~19k
    RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz ~6k
    HDD: HITACHI 500GB 7K1000.C 7200rpm 16MB SATA2 ~13k
    VGA: SAPPHIRE 11200-16-20G HD7850 1GB GDDR5 PCIE ~48k
    ODD: nincs
    TÁP: FSP Hexa 400W ~10k
    HÁZ: XIGMATEK Asgard II fekete - narancs ~10k
    Össz.: ~125k +2,5k garanciafutár

    Van-e valami hiba az összeállításba, ha van mi? Azért változtattam alkatrészeken mert ezek vannak nekik, VGA-t meg árából gondolom jobb, mint a 650Ti, ha hülye vagyok mondjátok!
    Köszi előre is!

  • Hidalgo42

    csendes tag

    válasz #98593280 #25130 üzenetére

    Igen épp most nézem a fórumot a Sapphire kártyákkal, akkor az helyett egy másik gyártó (mondjuk egy Gigabyte, mert azon van még két venti). A ház helyett akkor valami jobbat ajánlanál amit lehet iponról rendelni? (Az mért baj ha felsőtápos? Nem értek hozzá csak érdeklődöm!)

    Látom már írtál, nézem azokat!

    [ Szerkesztve ]

  • Hidalgo42

    csendes tag

    válasz #98593280 #25132 üzenetére

    Nem tudom az előző hozzászólásom szerkeszteni, sorry!

    Akkor ez lenne:
    MB: MSI FM2-A75MA-E35 ~18k
    CPU: AMD Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 BOX ~19k
    RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1600MHz ~6k
    HDD: HITACHI 500GB 7K1000.C 7200rpm 16MB SATA2 ~13k
    VGA: GIGABYTE GV-R785OC-1GD HD7850 1GB GDDR5 PCIE ~49k
    ODD: nincs
    TÁP: CORSAIR Builder Series CX430W 80+ Bronze ~13k
    HÁZ: THERMALTAKE VO100K1W2N Commander GS-III ~11k
    Össz.: ~129k +2,5k garanciafutár

    Köszi a segítséget! :R

  • Hidalgo42

    csendes tag

    Sziasztok,

    Először is szeretnék Kellemes ünnepeket kívánni mindenkinek.

    És szeretnék segítséget kérni gép összeállításban, lent a kérdésekre a válaszaim.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék, multi; film, sorozat, stream nézés; netezés.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    HDD: 2 x WD Blue 1TB 7200rpm,
    SSD: 1x HyperX 120GB FURY SSD,
    Ház: THERMALTAKE VO100K1W2N Commander GS-III,
    (Táp: CORSAIR Builder Series CX430W v2, sajnos nem értek hozzá hogy mennyit bírnak vagy hogy elég lenne-e, 6 éves, gondolom ebből is inkább új ajánlott?)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, CPU, VGA, RAM, Táp.
    4. Mennyi a kereted rá?
    ~300k Ft
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    1920x1080, 60fps, hdmi.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Később szeretnék venni egy 21:9-es monitort. Itt mi a legelterjettebb felbontás 3440×1440? Vagy ez nagyon megdobná az árat ha már erre is elég lenne a gép :F ?

    Köszi

  • Hidalgo42

    csendes tag

    Sziasztok,

    Meglátva a Homeworld 3 rendszerkövetelményeit, amiben a mostani gépem épp megüti a minimumot, fejleszteni szeretnék. Jól el lettem volna még 1-2 évig különben :)). Nem vagyok toppon a mostani piaccal. Ezért kérném a segítségetek.

    1. Játékra single és multi. Most: Dota2, Civilization VI, Hades, Cities: Skylines II, GTAV, Cyberpunk 2077. Ami jön és érdekel: Homeworld 3, Hades 2, (GTAVI, de ez annyira messze van, hogy kár készülni rá :DD).
    2. Ez a mostani config amit fejleszteni szeretnék.
    MOB: MSI B450-A PRO MAX
    CPU: AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtő ventilátorral
    RAM: CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT CMK16GX4M2B3200C16
    PSU: BITFENIX Formula 550W
    GPU: GIGABYTE GV-N166SOC-6GD GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 Super OC PCIE
    SSD: 1. Samsung 980 PRO 1TB (M.2)
    2. Kingston SHFS37A 120G (SATA)
    HDD: 1. Hitachi HDS721050CLA360 (SATA)
    2. WDC WD10EZEX-08WN4A0 (SATA)
    3. WDC WD10EZEX-60WN4A0 (SATA)
    Ház: THERMALTAKE VO100K1W2N Commander GS-III
    3. CPU, GPU, viszont ez úgy gondolom PSU és ház upgradet is magával hoz? Amit elkerülnék az alaplapcsere. De ha hülyeség ragaszkodni hozzá, megértem azt is :U .
    4. 400k
    5. 1. Acer Predator XB253QGPbmiiprzx 1920x1080, 144hz, DP, G-Sync kompatibilis
    2. LG M2250D 1920x1080, 60hz, HDMI
    +1. Nincs semmi elköteleződés és preferencia, csak új legyen.

    Köszi szépen előre is :R .

  • Hidalgo42

    csendes tag

    válasz PROTRON #178262 üzenetére

    Igaz, bocsi az kimaradt.

    #178264Sordoran
    Köszi, hogy megkerested és beírtad.

    Az összes követelmény:

Új hozzászólás Aktív témák