Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #98593280 #60970 üzenetére

    Csak azért, mert sok alsó- (és pár közép)kategóriás ház járt a kezeid között nem jelenti azt, hogy Te értesz a házakhoz. Főleg nem azt, hogy csak Te értesz a házakhoz.

    Rendszeresen elfelejted, hogy mindenkinek mások az igényei.

    Egyébként várom a véleményed pl a CM Stacker 800-ról. Gondolom számodra az is hulladék, mert nincs benne kábelmanagement.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #98593280 #60979 üzenetére

    Akik meg a gyártósoron dolgoznak mégtöbbet láttak, mint Te. Ergo jobban értenek hozzá. Még akkor is ha csak annyi a dolguk, hogy egy lemeztáblát berakjanak a présgépbe

    Ezek szerint aki egy szerverösszeszerelő üzemben dolgozik jobban ért a szerverekhez, mint aki napi szinten üzemelteti őket. Elvégre több szervert látott már.

    Ez egy hihetetlenül gyenge lábakon álló indoklás.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #98593280 #60983 üzenetére

    Fél, vagy akár egy egész napot? És hányféle konfiggal próbáltad ki őket? Mert pl már egy CPU borda változás is hatalmas eltéréseket eredményezhet ugyan annál a háznál is. Egy ilyen rendszernél egy nap tapasztalat az semmi.

    Az igazi probléma egyébként továbbra is az, hogy a saját véleményed az egyetlen és megdönthetetlen igazságként értelmezed és mutatod. Fel sem merül benned, hogy másnak esetleg az igényei is mások egy házzal kapcsolatban. Teljes mértékben hiányzik belőled az alázat, ezt megmutattad akkor is, amikor a hőmérsékletértékek mérésével kapcsolatban lettél kérdőre vonva (és mint kiderült súlyos tévedésben voltál).

    Mi a félremagyarázós? Azt írtad, hogy több házat láttál, mint én. (Ebben egyébként miért vagy annyira biztos?)

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #98593280 #60986 üzenetére

    "Ha szereltél is esetleg néhányba, igazából az engem nem érdekel."

    Akkor minket, vagy bárkit miért érdekeljen, hogy Te 100db házba szereltél már gépet? Egyszerűen sok esetben teljesen irreleváns a véleményed, mert nem is igazán a feltett kérdésre válaszolsz, csak szabványválaszokat adsz. Emellett mások véleményét nem söpörheted le annyival, hogy Te már több házba építettél be egy konfigot.

    "Te nyugodtan szerelhetsz 8 féle konfigurációt is egyféle házba és 7 féle cpu bordát, ha van időd és lehetőséged rá, megteheted, nekem nincs és nagyon értelmét sem látom."

    Ezt felületességnek hívják. A Dragonban eddigi élete során alapvetően négy konfig járt nálam. De ez igazából csak négy alaplap. Hét VGA, hat proci kilenc CPU cooler, háromféle házventilátor. Mindezek részben szabadon kombinálva. És minden esetben máshogy viselkedett a ház hűtésileg. Az is alapvetően befolyásolta mind a CPU, mind a rendszerhőmérsékletet, hogy a vinyókeretet az alsó, vagy a felső helyre raktam, hogy a hátlapon egy vagy két ventilátor volt, és ha csak egy volt hátul, akkor az az alsó, vagy a felső helyen volt, és hogy mindeközben hol volt a vinyókeret. Ergo lehet szerinted nincs értelme annak, hogy egy házat több konfiggal is kipróbálj, csakhogy a valóság ennek pont az ellenkezője. Nagyonis releváns, hogy mi és hogyan van a gépben.

    Alázat pl ahhoz kellene, hogy elfogadd mások, megalapozott véleményét, tapasztalatát. Nos, ez nem az erősséged. Lásd az eggyel előbb linkeltet. Van akinek az általad szarnak minősített házban sikerül nagyon kellemes hőmérsékleteket létrehozni. Hogy lehet ez? Nem is érthet hozzá, elvégre nem volt dolga még annyi házzal, mint neked.

    De nekem pl szükségem lenne egy olyan házra, amibe nyugodtan és stabilan be tudok szerelni teljes hosszúságú kártyákat. Tudsz egyet ajánlani? (Teszteltél már egyáltalán ilyen házat?)

    [ Szerkesztve ]

  • #65675776

    törölt tag

    válasz #98593280 #60991 üzenetére

    Lehet. De ha Te most készítenél egy tesztet egy Dragonról, akkor annak töredéknyi relevanciája lenne, mint az én véleményemnek. Igazából elég lenne egy házra akár 1-2 hetet szánni, hogy rendesen megismerd. Azzal az egy konfiggal, amivel kipróbálod őket vajmi keveset tudsz meg róluk. Hiába teszteltél le még vagy 100 másik házat. Nincs mögötte egy-egy adott designra vonatkoztatható valódi, használati tapasztalat. Ebből a szempontból felületes minden ilyen teszt. Iránymutatónak talán jó, de csak ha legalábbis felettébb hasonló konfigot építesz bele. Eleve máshogy viselkednének a házak ha más felépítésű coolert használsz. Nem feltétlenül az a ház lesz jó merőleges áramlású coolerhez, mint ami párhuzamos áramlásúhoz. Ez már egy olyan részegység, ami döntően befolyásolja egy ház termikus viselkedését.

    A külföldi oldalak és Rudi viszont nem viselkedik úgy, mintha tévedhetetlenek lennének.

    És kit érdekel a 100-as listád? Miből gondolod, hogy mindenki másnak ugyanazok a szempontjai? Egy apró változtatás a rendszerben, és a listád teljes mértékben használhatatlanná válik.

    Egyébként megértem, hogy nincs szükséged a PH! és LO közösségre. Elvégre a saját oldaladdal ellentétben itt bizony ellenvélemények is megfogalmazódnak, sok esetben legalább annyira alátámasztva mérésekkel, mint a tesztjeid. Azért felháborító!

    Egy ház egyébként sem hűt semmit. Leszámítva mondjuk a Zalman TNN 500A és hasonló házakat.

    Lehet Te ennek hiszel, de ha nem probléma én nem adok a véleményedre ha mindenhol máshol teljesen eltérő eredményeket látok.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz cascada #60999 üzenetére

    Az ECC támogatása véregyszerű dolog: ha a lap/MC nem kezeli, akkor simán figyelmen kívül hagyja. Ettől még működik. A probléma az, hogy a 16GiB-os DDR3 modulok esetén kötelező a regiszteres kialakítás, ehhez viszont ténylegesen támogatás kell, hogy működjön. Ez meg csak szerverprocikban van engedélyezve. Szóval AMD vonalon Opteront kell venned ehhez.

Új hozzászólás Aktív témák