Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JustinBarnes

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elsősorban játékokra, másodsorban grafikai programokra (Photoshop CS6 biztosan, esetleg 3D-s progi is szóba jöhet a későbbiekben) szeretnék konfigurációt vásárolni. Intel alapokra szeretném helyezni az egészet. Egy közepes, esetleg erősebb i5 procira gondoltam, és legalább 8GB memóriára a tervezéshez. A keretem olyan 150 lenne, viszont néhány komponensben (processzor, videokártya, RAM) valószínűleg használtat vásárolnék, tehát ha az új árakat nézzük, akkor a keret felmehet talán 170-180 körülire. Milyen konfigurációt ajánlanátok ebben az árkategóriában?

    Illetve ezen az áron felül még pluszba érdekelne, hogy milyen monitort ajánlanátok a fent említett 2 feladatkörre. Igazából 22' és 24'-es monitorokon is gondolkodtam, nem tudom melyik lenne ideálisabb. A lényeg hogy fullHD felbontás, és HDMI port legyen. Erre a keret 30-50 a mérettől függően.

    A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm! További szép estét mindenkinek!

    Üdv!

  • JustinBarnes

    csendes tag

    Sziasztok! Számítógép konfigurációmat szeretném bővíteni, illetve tudni szeretném, hogy ezt még érdemes-e bővíteni. A video teljesítményén szeretnék elsősorban növelni, így mindenképp egy megfelelően erős videokártya érdekelne elsősorban. (egy-két mai játékra, átlagos beállítások mellett, filmekre, illetve grafikai munkákra). Ezen kívül memóriabővítést, illetve egy legalább 1 TB-os merevlemezt szeretnék hozzá beszerezni. Erre a 3 komponensre ajánlanátok nekem termékeket? Az ár olyan 20-25K a videokártyára (lehet használt is), a többi pedig amennyibe kerül (RAM szintén lehet használt is).

    Jelenlegi konfiguráció:

    Alaplap: Gigabyte GA-73PVM-S2H
    Processzor: Intel Pentium E6300 2.80GHz
    Memória: 2 GB DDR2 400 MHz
    Videokártya: NVIDIA GeForce 9500 GT (MSI) 512 MB
    Merevlemez: 300 GB SATA

    Előre is köszönöm a válaszokat!

  • JustinBarnes

    csendes tag

    válasz membrandj #68752 üzenetére

    Igen, én is sejtettem, hogy ebbe már nagy összeget nem érdemes belerakni. Viszont akkor átfogalmaznám úgy a kérdés, hogy (mivel a gép mindenképp marad, legfeljebb át lesz nevezve második számú gépnek) tudnátok olyan videokártyát ajánlani hozzá ami ennél azért jobb és érezhető javulást tudok vele elérni? Monitorom max felbontása: 1440x900. Természetesen nem csúcsgépet akarok belőle faragni, csak kitolni a teljes elavulását 1-2 évvel. Jelenleg sajnos nincs keret egy új gépre ezért most egy 20-30K befektetéssel szeretném használhatóbbá tenni.

  • JustinBarnes

    csendes tag

    válasz JustinBarnes #68753 üzenetére

    A táp egy 430 W HKC, a ház pedig valamilyen noname felső tápos ATX.

  • JustinBarnes

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy új gépet összerakni részben a korábbi konfiguráció elemeiből, részben új alkatrészekből. A fő felhasználási cél a játék lenne, másodlagos célként pedig amatőr képszerkesztésre (Photoshop) lenne használva. A gép ’két hullámban’ épülne meg, ami azt jelenti, hogy jelenleg pénzhiány miatt a videokártya és az SSD kimaradna, amit majd év végén/következő év elején pótolnék. Addig is az alap gépet az integrált VGA-val használnám net, szövegszerkesztés és hasonló feladatokra.

    Ami jelenleg van és felhasználnám:
    • Ház: Zalman Z11 Plus
    • CPU hűtő: Cooler Master Hyper TX3 EVO
    • HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
    • Táp: FSP Hexa+ 400W (a tápot is megtartanám, de a Zalman házba minden bizonnyal rövidek lesznek a kábelek, illetve később egy VGA csere után már lehet kevés is lenne az ereje)

    Amire első körben szükség lenne:
    • Alaplap
    • Processzor
    • Memória
    • Táp

    Én egy i3-4160/4170, vagy hozzá hasonló CPU-ra gondoltam. Nem tudom, hogy ez elég lenne-e később egy izmosabb VGA mellé is, vagy jobban megérné egy i5-re +20k körül rááldozni? Memóriából kezdetben 8 GB-ra lenne szükségem. Táp és alaplaphoz pedig ötletem sincs, csupán ahogy írtam legyen elegendő hosszúságú a kábel, míg az alaplap esetében ne kelljen a BIOS frissítésekkel bajlódni, hanem e nélkül is működjön együtt a CPU-val. Erre a részre a keret 80k körül lenne (persze ha az i5 szükséges, akkor emelkedik az összeg).

    Ami pedig később kerülne pótlásra:
    • VGA (40-60k között)
    • SSD (15-20k között)

    Ha tudnátok az igényeimnek megfelelő konfigurációt összeállítani, azt megköszönném.
    Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

  • JustinBarnes

    csendes tag

    válasz DR|FTK|NG #99546 üzenetére

    Köszönöm a válaszaitokat, nagyon sokat segítettetek. :R

    Akkor egy i5-4460-at egy Gigabyte H97M-D3H lapba téve minden frissítés nélkül fut? Ha igen, akkor ez lesz a konfig alapja 8 GB 1600MHz Kingston HyperX Fury memóriával.

Új hozzászólás Aktív témák