Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75128832

    törölt tag

    válasz tranceplanet #80339 üzenetére

    Mire leírtam, már rájöttem, csak szerkesztési időből kifutottam, új hsz-t meg nem volt időm (és szándékom) írni elmenetel előtt.

    nVidia kártyákat csak AMD-khez relatívan ismerem, nekem Gigához annyi infóm van, hogy a 3 ventis R9 280X rev.1 szeretett zörögni, valaki a fórumon egy az egyben kicserélte a ventisorát.
    A rev.2-re azt mondják, már jobban sikerült, miután a 970 meg csak mostanában jött ki, az már a 280x rev.2-nál is jobbakkal jöhetett ki, szóval el tudom képzelni, hogy jó lett, de ha nem néztem megint be egy válaszhálózatot, akkor épp egy r9 280-asról beszélünk.

    Azoknál pedig ASUS-t (és MSI-t) ajánlanak a szakik a 280/280x topicban.
    280-nál még nem volt gond a VRAM-mal (csak egyszer), de ha a hűtetlen VRAM-októl félünk, akkor is ott az MSI (\{8.}).
    Meg a leghalkabb kétségtelenül az ASUS, utána MSI, Sapphire, és csak aztán a három venti miatt a Giga.
    Persze a majdani vagy jelenlegi házától is függ, hogy belefér-e a Giga.
    //Itt jegyzem meg nagyon halkan, hogy én is láttam már hibás ASUS Z97-es alaplapot, sőt már elsőre fel sem pörgő Noctua ventit. Egy példa nem ér semmit, statisztikai adat kell. Ezt igyekszem elterjeszteni a fórumon, mert hamis döntési biztonságot adhat egy-egy ilyen érv.

    Ezzel én a Gigát le is zárnám, majd ő eldönti, én pont addig bíztam benne, amíg az alaplapjai minőségét vissza nem rontotta. Testközelemben Gigát csak billentyűzetben tudhattam idáig, szóval bármit is írtam, az a fórumról van összegyűjtve, nem tapasztalat.

    Alaplap:
    Lehet azt mondani, hogy á, nincs értelme H97-est venni, elég a B85, de akkor már ennyi erővel azt is mondhatjuk, hogy akkor már inkább H81, elvégre csak 4 port meg a chipset kicsit régibb...
    Tökre attól függ, hogy mennyi pénze van rá az embernek, mert mivel úgysem lesz oc - elvégre a proci nem szorzózármentes - a B85-ös is megteszi, de amikor pár százalékokról beszélünk Broadwellnél, azért gondoljuk meg, hogy a 270x és 280 közt is csak 8-10% van, mégis mennyire javasoljuk, hogy az legyen.

    Ami a lényeg, hogy a 4460 még mindig csak +500Ft, úgyhogy 4440-et semmiképp :D

Új hozzászólás Aktív témák