Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Buci21

    addikt

    válasz pifu76 #29796 üzenetére

    én az FX-8350-t választanám a helyedben, vagy méginkább egy FX-8320-t, mert egy kis tuninggla FX-8350 lesz belőle, csak az órajel a kérdéses. VGA-nak egy HD 7870 vagy egy HD 7950 mehet, mind2 megéri az árát, pénztárca a kérdés csak. Tápnak egy minőségi 500-as megteszi, pl egy Chieftech CTG-500 is, vagy a Corsair VS szériájából hasonló teljesítményű kártya. Szóval én spórolás végett a fent említett alaplap+FX-8320+HD 7950-et választanék egy rendes táppal és szellős kuckóval. fHD-ban a processzor már nem olyan fontos, a VGA sokkal többet számít, bár egy HD 7950 esetén i5/csúcs FX alá nem szabad adni, mégha itt a VGA is számít többet.

  • Strix Aluco

    aktív tag

    válasz pifu76 #29796 üzenetére

    Szia!

    Inteles konfigot inkább szoktuk ajánlani játékra, FX-ek a több mag/szál miatt inkább munkára vagy multiplayer játékokhoz ajánlottak - FX 8350-re én nem költenék, ha FX-et vennék, mert a 8320-tól csak órajelben tér el, egy pici húzással egy szintre hozható a kettő, főleg tuning lapban.

    Hűtőnek ajánlottabb a Xigmatek Gaia / Alpenföhn Brocken kettős valamelyike.

  • TGWH

    őstag

    válasz pifu76 #29796 üzenetére

    +5 ezer forint az intel prociért, egyértelműen intelt választanék :D
    Bucikám, nem épp te mondtad, hogy játékra, felsőkategória környékén intel? :D Értem én, hogy amd fan vagy, de ha én is rábólintok arra, hogy alacsonyabb keret esetén egyértelműen amd, és kb. 30-35 ezres procik esetén már intel, akkor nehogy már a gyengébbet akard rásózni a gyerekre! :D
    Igen, alaplad felesleges olyan drága, spórolhatsz ha gondolod. CPU hűtő is felesleges, ha nem akarsz tuningolni. Vagy később veszel rá egyet, ha már kevés lesz az i5, bár ez nem manapság lesz :D Így máris 7-10 ezer forintot sprórolsz, + olcsóbb alaplap kb. 5 - 6 ezer, és máris 12-16 ezer forintod megmarad, amit befektethetsz később a vga-ba, tedd bankba, ha van még mellő pár százezred, és a kamatokból már jól jársz (jobb esetben egy jófajta cpu hűtő kijön a kapott kamatokból, persze ja, gondolom most tolnád vga-ba, ha lenne annyid) :D

    [ Szerkesztve ]

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

Új hozzászólás Aktív témák