Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • energomatt

    senior tag

    válasz tothjozsi96 #163070 üzenetére

    Szintén teljesen laikusként ezt a vitát én a következőképpen látom: Egészen más olyan valakitől elfogadni egy ajánlást, aki napi szinten foglalkozik gépek építésével, vagy legalábbis a szakma közvetlen közelében van, mint valaki mástól, aki főleg csak a saját tapasztalatára tud építeni. Persze az olcsóbból is ki lehet fogni jót és a drágábból is ki lehet fogni problémásat, de mégiscsak a nagy számok törvénye alapján érdemesebb mérlegelni. Végül is a jó ajánlás nem azt jelenti, hogy egy összeállítás működőképes-e, hanem annál többet.

  • dannyl

    addikt

    válasz tothjozsi96 #163070 üzenetére

    Megint csak az jön le, hogy azt látod, hogy ASRock ellenes vagyok. Eddig rengeteg fajta lapom volt, a legjobbak az ASRockok voltak. Az 1200-as tokozású lapjaik nem sikerültek túl jól. Az általad említett lap pedig 1151-es. Azokról nem is beszéltem egy szót se. Ez már az alaplapos topicba tartozik, ezért akit érdekel, ott kérdezősködjön. De itt a topikgazda véleménye: [link] Az ajánlott alternatíva B460M MORTAR. Az is 40+k, de M-es. Ezt is írtam korábban, hogy ATX lap normális 45+k. A Z490-A PRO meg 55k. És ez már magasabb órajelet enged a RAM-oknak.

    Jó egy 10400-hoz a B460(M) Pro4, de ott meg is áll. Következő lépcső a lapcsere lesz, ha erősebb CPU kell.

    "De i5-nél szerintem teljesen felesleges "Z"-s lapot venni"

    Ne csak írj légy szíves, hanem olvass is. Regényt írtam a RAM-okról is. Egy 1060 alatt nem sok előnye lesz, az tény, de egy erősebb VGA alatt szépen tud hozni 5-10%-ot.

    Az ajánlásaim szakmailag megalapozottak, és ahogy látom a te véleményed nem az. Hiszen egy vélemény, illetve sok a csúsztatás is, meg a felháborodás, hogy bántom az ASRockot. Nekem a legnagyobb bánatom, hogy nem lettek annyira jók a lapjaik. Milliót ajánlottunk itt anno, keress rá nyugodtan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák