Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Marco Lahb

    csendes tag

    válasz Feriboy2 #142406 üzenetére

    Őő, az nem teljesen úgy van azért, ezt a hűtőt a ram felé fordítva lehet felrakni (vagy a másik oldalra, de nem oda akarom), ahol a venti az 1es DIMM slot fölé ér, de alacsonyabb ramok beférnek alá, ha 4 csatornában gondolkodna az ember. 2es kitnél mind1, mert a második és negyedik lesz az elsődleges csatornád olyankor (legalábbis ezen a mobo-n biztos).
    Referenciának: https://www.youtube.com/watch?v=Xu2TeS-YPxU
    2:14

    Ami az SSD-t illeti, az egyetlen dolog, amiben előnyös, az a sebesség, amivel betöltenek a programok, vagy a rendszer az indításkor. Namármost, én meglehetősen türelmes fajta vagyok, és egészen hozzászoktam a mostani, sata 2esen kapcsolt, 5400as rppm vinyóhoz is, ahhoz képest már így is sokkal gyorsabb lesz egy új HDD. Nem látom szükségét az SSD-nek, hiszen a programok futása közbeni teljesítményt semmilyen módon nem befolyásolja, csak a várakozási időt. És szerintem nincs semmi kivetni való abban, ha 1 perc alatt tölt be a Windows 10 mp helyett, de ez egyéni preferencia kérdése.

    Ha hozzáveszem a korlátozottabb élettartamát, főleg, hogy nagyon valószínűen nem csak 5 évig lesz meg ez a konfig, ahogy a mostani is (amd phenom x4 9850, gts450) megvan 9 éve lassan, akkor nekem jobb befektetés egy HDD, ami még tuti működik 8 év múlva is. Persze az SSD sem éri el olyan gyorsan az újraírhatóságának a korlátait, ha csak rendszer meghajtóként üzemel, de mint mondtam, a kicsit kevesebb várakozásért nem látom értelmét bíbelődni vele, mert az nekem nem szempont.

  • palfitom

    félisten

    válasz Feriboy2 #142406 üzenetére

    "csak úgy lehet feltenni a procira, hogy a videókártya felé legyen a ventije" - Biztos? Pár hónappal ezelőtt szereltem ilyen hűtőt egy B450 Aorus lapra, de ott nem volt ilyen gond! (a gyári, műanyag padot természetesen le kellett venni az alaplapról)

    Szerk.: Látom később megbeszéltétek. Tuti, hogy fel lehet jól tenni azt a hűtőt, személyesen is ezt tapasztaltam!

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák