Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsiráfnyál

    aktív tag

    Sziasztok,

    Összeállt a fejemben a komplett asztali gépem, nagy részt a ti tanácsaitok alapján.

    CPU : Intel Core i5-4460 (46.321 Ft)
    Alaplap : ASUS H97M-PLUS (28.110 Ft)
    Alternatíva : Asrock H97M PRO4 (22.419 Ft)
    Memória : Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury (21.638 Ft)
    SSD : Samsung 120GB EVO MZ-7TE120BW (19.580 Ft)
    VGA : Asus GTX760 2GB DDR5 GTX760-DC2-2GD5-SSU (60.223 Ft)
    Ház : Zalman Z9 U3 (18.320 Ft)
    Táp : FSP 550W Raider S 550 80+ (16.810 Ft)

    Kérdéseim :
    - Láttok benne bármi kivetnivalót, rossz választást, vagy tudtok bármelyik alkatrész helyére lényegesen jobbat mondani ? A lista abszolút képlékeny, semmihez sem ragaszkodom.
    - Alaplapra sokallom a 28.000 Ft-ot, sokan javasolták ezt az Asus lapot, de ugyanakkor sokan az AsRock-ot is, ami 6.000-el olcsóbb, de bennem valahogy egy kevésbé megbízható márka érzetét kelti. Mekkora különbség van ezek között ? Nálam elsődleges szempont a megbízhatóság, semmiképpen nem akarom két hónap múlva leégett chipsettel a szervízbe cipelni a gépemet (többször volt már erre példa). Tudtok esetleg olcsóbb, megbízható Asus lapot, vagy megéri erre az alkatrészre elkölteni azt a 28 ezret ?
    - Egy forgalmazótól tervezem kompletten megvenni az egészet, ezért mellékeltem árakat is. Jól járok, ha innen veszem, vagy érdemes darabonként levadászni az esetleges akciókat más-más forgalmazóktól ? (értsd : drága helyet néztem ki, vagy jók az árak ?)
    - Most vegyem, vagy várjak karácsonyig ? Várhatóan melyik irányba fognak mozogni az árak ? 5-6 évente veszek gépet, nem követem a piacot, nem tudom mikor érdemes vásárolni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák