Új hozzászólás Aktív témák

  • proxybition

    csendes tag

    Sziasztok,

    már hónapok óta tervezgetem az új gépemet, de tegnap elfüstölt a régin a videokártya, így hirtelen sürgős lett a dolog.
    Jelenleg ezen a konfiguráción állok:

    Alaplap: ASROCK H77M
    Processzor: INTEL Core i5-2500 3.30GHz 1155 BOX
    Memória: KINGSTON 8192MB HyperX Blu DDR3 1333MHz CL9 KIT KHX1333C9D3B1K2/8G
    Videókártya: GIGABYTE GV-N560UD-1GI GTX560Ti 1GB GDDR5 PCIE
    Merevlemez: WD 2000GB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA3 WD20EARX
    SSD: OCZ 90GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-90G
    Optikai egység: NEC AD-7280S Fekete OEM
    Ház: FRACTAL DESIGN Arc Midi Tower
    Táp: FSP Hexa 500W
    CPU hűtő?: XIGMATEK Gaia SD1283?

    Ez így összesen 260k, ami a bőven felső határ, inkább a 250-et céloznám be.

    Kérdések:
    -Ár érték arányban nagyjából megfelel minden komponens? A processzornak tudom, i5-2400-at ajánlanátok, de a sima 2500 rögeszmémmé vált, így ehhez a végsőkig ragaszkodnék. :)
    -hűtés: mivel nem lesz húzva, vegyek hozzá külön processzorhűtőt, vagy jó a gyári is? Mert úgy akkor egy nyolcassal kevesebb lenne a végösszeg. Régebben még fezlergabor Xigmatek Gaiat ajánlott, az jó lenne? A FD Arc Midi házról azt olvastam, hogy a 3 gyári ventillátora jó minőségű, vegyek helyettük/mellettük más ventit?
    - Tápból alternatíva lenne még a Sharkoon WPM 500, csak azt valamiért az ipon gépösszerakója nem ajánja fel. Az FSP-ről viszont jókat olvastam, elég lesz?
    - Videokártya: az tuti hogy gtx560ti lesz, csak még azt nem tudom pontosan melyik a legjobb gyártmány, ami árban nem több 58k-nál.
    - Rábízhatom az iponra az összeszerelést? Én is túrtam már gép belsejében, de eléggé parás vagyok, és nem szeretnék elszúrni valamit ötvenezres alkatrészek esetében.

    A gépet legkésőbb holnap megrendelném. Előre is köszönöm a véleményeket.

Új hozzászólás Aktív témák