Új hozzászólás Aktív témák

  • balpis

    őstag

    válasz slayer007 #6707 üzenetére

    Szia!
    Pontos árakat nem írtál, de kb. ennyiből szerintem jobbat és kiseb fogyasztású rendszert is összerakhatunk.

    Az FX-6100 játékra nem igazán nyerő, ha egy i5 teljesítményét meg akarod közelíteni, rendesen túl kell hajtanod, akkor ráadásul még jóval többet is fogyaszt, kell "rendes" hűtő is rá...

    A RAM - legalábbis ahol néztem - eszméletlenül drága és semmi előnyöd nem származik belőle.

    Szóval szerintem legyen inkább egy i5, a VGA helyett egy jóval erősebb (és 2GB-os), igaz drágább, de kisebb fogyasztású HD7850. A meglévő két éves chieftec táp, ha 450-es, akkor ha nem is a legjobb hatásfokú (felteszem GPS és nem CTG), de elég lesz. Így amit a tápon és a RAM-on megspórolsz, az mehet a VGA-ra...
    Szóval első körben valami ilyesmit javasolnék:

    Alaplap: ASROCK H77 Pro4/MVP ~25k
    CPU: i5-2400 ~46k
    RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1600MHz KIT ~13k
    VGA: SAPPHIRE HD7850 ~67k
    táp: meglévő Chieftec 450

    Sum ~150k

    A legújabb H77-es chipsetes alaplap, ami már 1600-as RAM-ot is támogat, natív SATA3 és USB3 van rajta. Már az Ivy-hez tervezve. :) És a virtuális gépeid miatt 4 RAM slot, hogy még tudd később bővíteni, ha kell.

    Ha olcsóbbat szeretnél, akkor első körben elég lehet egy H77M alaplap 3k-val olcsóbban, csak 2 RAM slottal, vagy akár egy H61M/U3S3 lap is (még -5k) és 1333MHz-es RAM. (Esetleg Patriot vagy Transcend.)
    2-3k spórolható akár a CPU-n is 2300/2310/2320 választásával.

    [ Szerkesztve ]

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Új hozzászólás Aktív témák