Új hozzászólás Aktív témák

  • Coolmat

    őstag

    Üdv!

    Végre elérkezett nálam is a gépvásárlás ideje, leírom mit gondoltam ki, aztán kérem megkritizálni! :)

    Alaplap: GIGABYTE GA-H77-D3H - 23,5k
    Processzor: Intel Core I7 2600 - 50k apróról 1 év garis
    Memória: Kingston HyperX blu DDR3 2*4GB 1600MHz - 12,8k
    Videókártya: Gigabyte nVidia GTX560 Ti OC 1GB - 48k apróról 2 hónapos, 34 hó garis
    SSD: OCZ Agility 3 120GB - 34,5k
    ODD: Sony - Optiarc AD7280-S - 4,5k
    Ház: Bitfenix Merc Beta + előlapi USB3 kivezetés - 13,3k
    Táp: Chieftec CTG-500-80PB OEM - 12,5k
    Összesen: 199k

    A gép legalább 3-4 évre van tervezve, játékra és filmre FullHD-ban (egyelőre csak 1280*1024-ben, de a közeljövőben le lesz cserélve a monitor is egy Dell U2312HM-re).
    Alaplapon natív Sata3 és USB3 sok bővíthetőségi lehetőséggel (nagyon nincs tapasztalat még az új Giga lapokról, szóval én leszek a kísérleti nyúl :) ).
    Prociból csak azért I7, mert ha a "bolti" I5-2500 árában lehet kapni aprón akkor miért ne? Mint írtam hosszú távra tervezek, tuningolni viszont nem szeretnék. Memóriát már előre megvettem még márciusban félve a memóriaárak emelkedésétől (tudom felesleges ehhez 1600MHz, de ha később netán Ivy-ra váltanék vagy eladnám a konfigot jól jöhet, és tetszik a kék hűtőbordája :) ).
    HDD-t azért nem néztem, mert egyrészt egyelőre nem fér bele a keretbe, másrészt azt csiripelik a madarak, hogy talán esni fognak kicsit az árak végre, úgyhogy erre májusban visszatérek, addig kihúzom az SSD-n és a 750GB-os USB3-as külső vinyómon.
    Házból Alpha változatot most sajnos sehol sem kapni, Bétát is csak 1 helyen, az NXZT 210-es pedig nem tetszik, Shinobira meg nem feltétlen szeretnék pluszban áldozni.

Új hozzászólás Aktív témák