Új hozzászólás Aktív témák

  • totog

    tag

    Gépvásárlás előtt állok. :)

    Főleg erősebb normál használatra (multitasking, net, zene, sok füles böngészés, stb.), de időnként videó vágás, képszerkesztő progik, netán 3D tervező progik is szóba jöhetnek, és persze néha játszanék is rajta. Játék tekintetében nincsenek extra igényeim, nem kell max felbontáson és minőségen mennie, de közepesen azért még évekig vigye a játékokat.

    Perifériáim vannak (bill/egér, full HD-s VGA-s monitor, full HD-s HDMI-s TV), tehát egy doboz kell, és max. 180-200ezerben szeretném, ha megállna.

    Amit első blikkre összeraktam magamnak:
    - HÁZ: Akyga AK802BS Micro ATX ház fekete, 5k (nincsenek igényeim, bár mondjuk lehet jó, ha nem jön ki olyan nagyon a zaj)
    - TÁP: Tacens Radix V 450W, 11k (ez már nem tűnik annyira gagyinak, talán elég ??)
    - LAP: Gigabyte GA-B85M-HD3 alaplap, 19k (1150-es)
    - CPU: Intel Core i5 3 GHz dobozos Socket 1150 i5-4430, 46k
    - RAM: 8GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston Kit CL11, 19k
    - VGA: Gigabyte GV-R779OC-2GD 2GB GDDR5 (Radeon HD 7790), 41k
    - HDD: 1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII, 16k
    - SSD: 120GB Kingston SSD SATA3 2.5", 24k
    Ez így pont 180k.

    A dilemmáim:
    - Haswell-hez úgy olvastam, nem mindegy milyen a táp, de erről kevés az infót, nyúljak még jobban a zsebembe?
    - Úgy általában véve, valamennyire kiegyensúlyozott konfig ez? Sok éve laptopom van és nem vagyok naprakész HW-ügyileg.
    - Gondolkodtam Ivy bridge-en, de a fene akar egy régebbi technológiát venni, ha az új se sokkal drágább (ahogy néztem)

    Előre is köszi. :)

    [ Szerkesztve ]

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

Új hozzászólás Aktív témák