Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanyi19

    őstag

    Sziasztok!

    Ismerősömnek tönkre ment az am2-es alaplapja így előrébb lett hozva a gép újítás.

    Sokat játszik, de csak signle player játékokkal, esetenként lanba egy kis cs, cod. A monitora nem fullHD-s, 1280-ba szokott játszani.

    Amik megmaradtak az előzőből és nem akarja még őket cserélni:

    Sapphire HD6670 512MB DDR5
    500 GB 7200-as WD winyó
    gépház + 350-es FSP táp (ez egy új meg lett nézve ezzel is a lap de nem indult...)
    DVD író.
    Memória az egy 4GB-os Kingmax DDR3 1333 Mhz lesz mert van egy olyanom "kimaradva" , azt megveszi tőlem.

    Az előző rendszer egy MSI K9 és egy Athlon 64 x2 4800+ volt, igazából ezzel is elvolt, az újabb játékok mondjuk eléggé akadoztak a proci miatt, de így hogy az alaplap megfeküdt, egyértelművé vált a platform váltás.

    Ezeket néztük:

    Intel Pentium G860 processzor 15 e
    Asus P8H61-M LX3 PLUS R2.0 alaplap 12 e

    vagy esetleg
    Gigabyte GA-H61M-S1 alaplap 11 e

    Mennyire jók ezek a G860-ak? Érdemes 2-3 e-rel többet adni egy G860-ért, vagy vegyen egy
    Intel G645-öt, mert ahova a G645 kevés lesz oda lényegében a G860 is már majd és akkor válthat i3-ra, valamint egy nagyobb kártyára, pl. 7770.

    Vagy vegyen egy AM3-as lapot Egy használt Phenom II x4-el? Esetleg egy FM1-est és csináljon egy APU-s rendszert a 6670-el? Melyik a legköltséghatékonyabb? Ahogy tesztekben nézegettem a G860 elég jól szerepel a kicsivel drágább AMD-kel szemben is.

    Ti melyik platformot választanátok ebben a helyzetben? 1155 , AM3 vagy FM1?
    Egy konkrét pár alaplap típust írnátok ami jól bevált és olcsó?

    Nincsenek nagy igények a lapra..

    Nekem egyébként i3-540 van 1156-al, ettől mennyivel gyengébb egy G860? Nekem jó váltás volt 775-ről(alig kellett ráfizetni) és elvagyok vele, de ő boltból szeretné az alaplapot újonnan. 1156 meg már kifutott...

    Előre is köszi a tanácsokat!

    [ Szerkesztve ]

    “Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

Új hozzászólás Aktív témák