Új hozzászólás Aktív témák

  • adamvigh

    újonc

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni gépösszerakásban.
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Singleplayer játékokra. Pl.: Starfield, Cyberpunk.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Perifériákon kívül 0-ról indulok, illetve a későbbi fejleszthetőség sem faktor, legközelebbi esedékes felújításkor is teljes konfigot fogok cserélni.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Teljes konfig, házzal együtt.
    4. Mennyi a kereted rá?
    400-450k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Egy LG UltraGear 27GR75Q-B-t tervezek mellé venni. 2560x1440, 165Hz, G-sync/Freesync compatible. 2 HDMI, 1 DisplayPort
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nem vagyok elkötelezett márkák iránt. Egyedi igények nincsenek, mindenképp újonnan vásárolnék.

    Visszaolvasva a hozzászólásokat egy ilyesmi konfigot néztem ki, erről kérnék véleményt:
    Alaplap: Asrock B450M Pro4
    CPU: Ryzen 5 5600
    Hűtő: SE-226-XT
    Ram: 3200MHz DDR4 RAM Kingston Fury Beast Black CL16 (2x16GB)
    SSD: 1TB Samsung 980 M.2 SSD
    VGA: RX 6800XT/RTX 4070
    Ház: még nem néztem ki
    Táp: valamelyik itt ajánlott márka, watt igény kérdéses számomra

    VGA oldalon nem tudtam még döntést hozni, utánaolvasva AMD FSR és NVIDIA DLSS között az NVIDIA a nyerő, viszont VRAM több van a 6800xt-nél. Nem tudom ti mit gondoltok melyik kártya lenne jobban future proof a következő 3-4 évre?

    Válaszokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák