Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomee001

    csendes tag

    Sziasztok!

    Öcsémnek szeretnék fejleszteni a gépén, de nem követem folyamatosan az alkatrészek fejlődését, így tanácsot kérnék. Húzva nem lesz, elsősorban játékra lesz használva. Főleg a Total War játékokat tolná, meg az új Company of heroes-al szemezik. Egy 43"-os 4k-s tv-t használ monitornak.

    Amiket kinéztem:

    AMD:
    proci: Ryzen 5 5600X 3.70GHz
    lap: ASROCK B550M Pro4

    Intel:
    proci: i5-12400F 2.50GHz
    lap: ASROCK B660M Pro RS (650-es chipsetet most épp nem találtam raktáron a boltban, de ha lesz a rendelésig, akkor szerintem az is jó, ha az olcsóbb)

    Első körben nem tudom eldönteni, hogy AMD vagy Intel legyen. Én alapvetően Intel gépeket használtam világ életemben, de én főleg munkára használom. Az összehasonlításnál az Intel némileg jobbnak tűnik, de minimális a különbség. TDP-ben látok határozott különbséget, nem tudom melegedésben is megjelenik-e ez a különbség. AMD oldalon láttam még az 5600G-t, ami kicsit gyengébb, de 20k-val olcsóbb.

    Ami közös:

    Táp: FSP Hydro M Pro 800W (A mostani 400W-os FSP tápja, ha jól látom, már karcsú...)

    VGA: GIGABYTE GV-N3070EAGLE OC-8GD GeForce RTX 3070 8GB GDDR6
    (a konkrét típus kb. napi szinten változik, hogy épp mi van készleten, de valami 3070-es)

    Én csak Nvidiát használtam eddig, az AMD karikat nem ismerem, de úgy láttam hogy a hasonló kaliberű RX6800-at a 3070 veri, de meggyőzhető vagyok.

    Proci hűtő: BE QUIET! Pure Rock Slim 2

    Ház: van egy Coolermaster N300 házikó, remélem az új cuccok elférnek még benne
    Memória: jelenleg van 16 GB DDR4, egyelőre még elég lesz
    SSD, HDD: ebből használjuk a meglévőket.

    Köszönöm a véleményeket!

Új hozzászólás Aktív témák