Új hozzászólás Aktív témák

  • CrabJamBB

    lelkes újonc

    Sziasztok!

    Teljesen a nulláról szeretnék egy olyan asztali gépet összerakni, amely a következő néhány évben frissítés nélkül kiszolgál. (A teljesen a nullárólt kéretik úgy érteni, hogy a tudásom is kb ennyi hozzá... :) )

    Raktam össze nagyjából egy tervezetet, amit meg is osztanék veletek, és szeretném a segítségeteket kérni, nehogy kompatibilitási hibák merüljenek fel, illetve hátha tudtok megfelelőbbet javasolni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játékra használnám a gépet, és ezeket streamelni is szeretném (főként a sok számítást elvégző szimulátor- és menedzserjátékokra, ezért is a sok RAM), valamint videót vágnék rajta.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Jelenleg egy Lenovo Legion y520 laptopot használok, szóval tényleg nulláról indulnánk.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Amit kinéztem:
    RAM: Kingston Fury Beast 2x16 GB DDR4 3200 MHz (semmiképp sem szeretnék 32GB alá menni)
    SSD: Kingston A2000 500 GB
    HDD: Western Digital RED NAS 3,5 4TB 5400rpm 256MB SATA3
    CPU: Intel Core i7-10700F 8-Core 2.9GHz LGA1200 VAGY Intel Core i9-9900KF 8-Core 3.6 GHz LGA1151 + HŰTŐ, amennyiben szükséges
    GPU: Gigabyte Geforce RTX 2060 6GB GDDR6 192 bit
    Motherboard: MSI B460M-A PRO volt tervben, de ez, ahogy néztem, nem támogatja a 3200 mhz-s memóriát, szóval ide szeretném, ha mondanátok valami megoldást nagyjából a 30-35k-s árkategóriában.
    Ház: SilentiumPC Astrum AT6V TG
    Táp: Corsair RM750
    Monitor: LG 24MP59G-P
    4. Mennyi a kereted rá?
    A monitort leszámítva nagyjából 500k a keret rá, ha kicsit túlcsúszik, az nem baj.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    A tervezett LG egy 1920x1080-as, 16:9-es fullHD monitor, 75hz képfrissítési frekvenciával. VGA (D-sub), HDMI, DisplayPort és fejhallgató csatlakozókkal rendelkezik, az AMD Freesyncet támogatja, az NVidia GSyncet viszont nem.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Az RGB-s csicsáknál fontosabb számomra egy viszonylag halk, jól szellőző konfiguráció kialakítása. A márkát illetően abszolút nyitott vagyok bármire.

    Minden választ előre is nagyon köszönök!

Új hozzászólás Aktív témák