Új hozzászólás Aktív témák

  • Sejby

    csendes tag

    Sziasztok. Kéne egy kis segítség.
    A jelenlegi gépem (kb őskorból):
    Core2Duo E7500, 4GB Ram, GTX 650, 120GB SSD+1T HDD (egy éves cuccok),
    Használtam amire tudtam, igazából netelni, filmezni bőven elég volt de már kezd "köhögni" ezért szeretnék fejleszteni.
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Alapvetően netezésre, filmnézésre, néha Photoshop. Ilyesmik. Néha alapabb játékok, Diablo3(4?), LoL, Warframe. Nem kell 8k 144Hz 6000FPS. Csak rendesen fusson FullHd-ban.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    SSD és HDD van. A többi gondolom nem igazán releváns.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Maga a gép. Perifériák vannak.

    4. Mennyi a kereted rá?
    100-150e körül költenék rá.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    24"-os FullHD LG monitorom van 2ms, ips

    Két lehetőségen agyalok.
    1, Veszek egy használt Prodesk-et vagy Thinkcentre-t egy low profile videókártyával.
    Ahogy nézegettem hardveraprón itt kb az i5-4570 től i5-6500ig, 8GB Ram, férne bele mondjuk egy 1050Ti-vel 100ezer körül.
    pro:
    - olcsó
    - csendes, bár játék alatt szerintem nem lenne az
    - kis helyet foglal
    - legális Win10 a legtöbb esetben
    kontra:
    - használt (hosszú távon mennyire ok?)
    - relative régi
    - VGA kompromisszumos ezért ha később fejleszteném akkor kuka az egész
    2, Új gépet veszek. 100e körül itt eléggé felejtős, főleg, ha játszani is szeretnék még ha erős kompromisszumokkal akkor is. Így itt 150e körül lőttem be a dolgot.
    https://www.pcx.hu/pcx-r5-3400g-vega11-912306-szamitogep-00385344
    vagy
    https://www.pcx.hu/pcx-n2039-i5-9400-uhd630-szamitogep-00247749
    férne bele a meglévő VGA-val (bár a vega11 elvileg erősebb) vagy valami használt VGA mellé? Esetleg tudnátok ajánlani valamit?
    pro:
    - új (min 1 év gari)
    - korszerűbb a másiknál.
    -fejleszthető
    kontra:
    - drágább
    - kell oprendszer (bár azt megoldanám hardvarapróról pár ezerért)

    Nem tudom. Nem akarok rá túl sokat költeni, de hülyeséget sem akarok csinálni. Akkor lennék elégedett, ha egy csendes, kompromisszummentes netezős gépem lenne, ami elvisz pár alap játékot is FullHd-ban ha kell. De játékra alapvetően ott a Playstation szóval nem ez a fő prioritás ráadásul időm se nagyon van játszani :)) . Csak azért említem mert ha már költök rá akkor nem volna rossz ha menne rajt egy-két olyan free cím ami konzolon nincs.

    Köszi a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák