Új hozzászólás Aktív témák

  • Ming18

    lelkes újonc

    Sziasztok!

    Valamivel több, mint 1 év gépnélküliség után szeretnék egy PC-t összerakni játékra, streamingre, illetve ha veszek fel NV Shadowplayyel jeleneteket azokat összevágni egy Adobe Premiere Pro vagy hasonszőrű programban összevágni, meg kisebb szerkesztést csinálni, szóval semmi komoly, highlights meg ilyenek. :)



    6/12 és 8/16 mag és szálas processzorokban gondolkodom, mind Intel mind AMD platformjain, ebben is szeretném majd kérni a segítségeteket, hogy helyes döntést hozhassak, mert én már kezdek bekattanni a rengeteg információtól és videóktól, nem szeretném megbánni a végső választást a későbbiekben. :D

    A játékok amik játszva / közvetítve lennének dióhéjban:
    - RUST - CS:GO - Escape from Tarkov -

    Milyen hátrányt szenvednék esetleg streaming és video-editing alatt egy 6/12 processzorral (R5 3600 / I5 10600K) egy 8/16 processzorral (3700X / I7 10700K) szemben? A példákat amiket felhoztam a lehetséges opciókból tevődtek össze. Szeretnék élvezhető minőségben játszani illetve közvetíteni, szóval minőségi contentet is akarok gyártani, ebből kiindulva gondolom minimum egy 3700x lenne jó választás ezekhez a játékokhoz (és hasonlóakhoz, Battlefield meg AC stb ilyen proci gyilkos játékokkal nem játszom)

    A monitor mindenképpen 1080p-t fog tudni megjeleníteni, illetve 240hz-ig.

    Nem szeretnék várni a Ryzen 4.gen megjelenéséig, viszont olyan alaplapot szeretnék választani majd a mostani illetve jövőbeni processzoromhoz, ami egyrészt passzolnak egymáshoz, olyan VRM-el rendelkező alaplap, amely ki tudja hajtani maximálisan a jelen és jövő processzorát. Így akkor a B550 és X570-es alaplapok jöhetnek szóba.

    Összeállítottam magamnak egy tervezetet, kérlek tekintsétek meg, és ha van mit, akkor korrigáljatok rajta.

    FRACTAL DESIGN MESHIFY C WHITE
    FSP HYDRO GD 650 80+GOLD
    MSI MAG B550 TOMAHAWK / MSI MPG X570 GAMING PLUS
    AMD RYZEN 7 3700X (hűtés fogalmam sincs mit tegyek rá, lényeg, hogy lehető legjobb boostot kapja játék közben, és viszonylag hűvös legyen)
    CRUCIAL BALLISTIX BLACK 2X8GB DDR4-3200 (jól OC-ható, 3600 cl16ig is elmegy)
    EVGA GF RTX 2070 SUPER FTW3 ULTRA GAMING (amazon.de, akciós,kb. 210eFt szállítással)
    ADATA SX8200 PRO XPG 512GB
    TOSHIBA P300 3TB 3.5" HDD

    Köszi előre is! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák