Új hozzászólás Aktív témák

  • Victaire

    újonc

    Sziasztok!

    A következő egy hónap folyamán új gépet tervezek vásárolni, de sajnos hardverügyileg nem vagyok a toppon és szeretném a segítségeteket, tanácsaitokat, kritikátokat kérni.

    Elsősorban gamer gép lenne a kicsike, ha megszületik, a keret nagyjából 220e +- 20e Ft körül mozog. A cél, hogy 3-4 évig (esetleg továáááább) is úgy érezzem, hogy megérte az árát. Főleg mmo-khoz, és az idén polcokra kerülő játékokhoz lenne használva.

    Meglévő eszközök, amik maradnak és talán számítanak (csak perifériák):
    - Samsung S23B300 monitor (1920x1080) (HDMI-VGA kábelt használok most, de VGA-VGA is van raktáron)
    - Logitech vezeték nélküli egér, billentyűzet (tudom,tudom...gamernek elég gáz, hogy szabadon rohangálnak, póráz nélkül, de én szeretem)

    Az előző gép 7éves, nem szeretnék semmit se továbbvinni belőle (azt hiszem, nem is érdemes, még a HDD is megviselt)

    Próbáltam összeállítani valamit zöld fülecskéimmel, lehetőleg az új RX470-es videokártya köré építve. Érdekelne, hogy mi a véleményetek róla, összeillenek-e, tudtok-e mással jobb kompatibilitást, mit cserélnétek ki másra, miről van rossz tapasztalat (akár szériahiba vagy vmit nem szeret használat közben, ilyenek), mi az ami nem éri meg az árát, melyik helyett ismertek határozottan jobb darabot, valamelyik sok/kevés bele, esetleg van-e tesztek során bevállt konfig, aminek része a fejlebb említett videokártya. (Nyugodtan lehet véleményt írni, kritizálni, nem értek hozzá, minden építő kritikát és tanácsot szívesen fogadok) :

    - alaplap: Gigabyte GA-H110M-S2 DDR3 (1151 proci foglalat)
    - processzor: Intel Core i5-6500 3.20GHz (1151)
    - memória: Corsair 16GB Vengeance DDR3 1866MHz CL10 KIT (2 modulos) (CMZ16GX3M2A1866C10)
    - videokártya: pl MSI RX470 GamingX 4G (RX470 4GB GDDR5 PCIE)
    - HDD: Toshiba Desktop 1TB 7200 rpm 32MB SATA3 DT01ACA100
    - SSD (tervek szerint a főbb játékok is ezen laknának a rendszerrel együtt): Kingston 240GB SSDNow UV400 SATA3 2.5" SUV400S37/240G
    - táp: Chieftec GPS-550A8 550W
    - ház: AeroCool BattleHawk fehér (hozzá csak az elején-tetején elhelyezkedő bekapcsgomb és csatlakozási lehetőségek miatt ragaszkodom)
    Ha kihagytam volna valami fontosat, az valószínűleg nem azért van, mert meglévő darab, hanem mert figyelmetlen voltam.

    A halk működés se utolsó szempont.

    Szépen kérlek, segítsetek, hogy új családtagot avathassak, és nyugdíjba küldhessem, szegény leharcolt, régi társamat!

    Ezer köszönet :R

Új hozzászólás Aktív témák