Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz tvamos #4781 üzenetére

    "Rohadt regota gyartanak bridge gepet mind a ketten, a MILC meg csak egy brigde gep, bajonettel."

    Erre még sose gondoltam így, nagyon elgondolkodtató!

  • Mr.Csizmás

    félisten

    válasz tvamos #4781 üzenetére

    nikon 1 - volt nekem, durva fps-eket tudott e-shutterben, csak épp a csöppnyi cx szenzor degradálta egy szuperkompakt alá a képminőséget. de az 1/cx-et és M-et egyaránt alibi gépnek érzem, hogy a két "nagy" megmutassa, hogy ők is tudnának milcet gyártani, csak nem vették komolyan a piacot akkor.

    [ Szerkesztve ]

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • p_adam

    addikt

    válasz tvamos #4781 üzenetére

    Melyik gyártó nem hajszolja a nyereséget, melyik gyártó volt, ami elsőre ezt csinálta? Egyik sem, az első modell szerepe az, hogy van, létezik, tovább fog fejlődni. A dupla kártyahely volt az igazán nagy érvágás, egyben lehetővé tette azt, hogy idővel egyre alacsonyabb, elérhetőbb árszintre kerüljön, belépést biztosítson a rendszerbe.
    De összességében nem valószínű, hogy pont ez az egy dolog az, amiért valaki egy rendszer mellett kötelezi el magát, aki már a MILC gépeket preferálja, az már váltott korábban.
    Mindegy, hogy van Z5, ami fotósok alacsonyabbra teszi a határvonalat, mint az A7III, nem fog annyira fogyni, ha a rendszernek még fejlődnie kell, az átállás a kompatibilitás miatt a Nikon esetében lassabban megy, de idővel meg lesz oldva a dolog és idővel más által gyártott objektívek is elérhetőek lesznek (én személy szerint egyébként nem tartom tragédiának ha ilyenek nincsenek, mert a gyári objektívek hosszú távon is hibátlanul fognak működni ezzel a gyorsan fejlődő, folyamatosan dráguló technológiával).

    Az M szériában nem tudom mi a probléma, egy adott vásárlóközönségnek készül, és nem mellesleg jól fogyó, de hosszútávon a drágább, kisebb darabszámban gyártott termékeknek van jövője, ezért logikus, hogy előbb-utóbb ez a vonal ebben a formában nem folytatható tovább, és "prémiumosabbá" tenni sincs sok értelme drágább, jobb (nagyobb, nehezebb) objektívekkel és vázakkal. Eleve nem is ez volt a szerepe, és az átalakításnak meg nincs értelme, mivel árban és méretben is egy nagy szakadék van, ezért nem látom olyan nagy hátránynak a külön bajonettet, APS-C szenzorral egy Z bajonettnek nem sok előnye van.
    A Sony rendszere egyben sokkal nagyobb, de nem igazán jönnek ki új olcsó modellek hozzá, ezt is sokkal inkább a "tegnapi" kamerák képviselik.

Új hozzászólás Aktív témák