Új hozzászólás Aktív témák

  • Egyik céges telephelyre kiraktam egy RB951G routert.
    Internet PPPOE Canet adsl, mivel nincs más.
    Amióta kértem fixip-t rá azóta döglődik az egész, a szolgátató szerint meg minden rendben. Többször voltak is kint, persze nem akkor amikor én is ott voltam.
    Szerintiük rossz a router, feltörték, meg amúgy is dobjam ki és rakjak oda tplink-et.

    Annyit látok hogy folyamatosan csesztetik külföldi ip-kről DNS kérésekkel a routert. Ezt megoldottam 53-as portra mindent droppoljon. Darálja is rendesen a forgalmat, kb fél napig ment is. Jelszót változtattam de a log szerint senki nem lépett be, még csak nem is próbálkozott. Eddig is kisbetű nagybetű szám plusz speckó volt.
    De most megint lehalt a net, csak annyit látok hogy pingre néha néha válaszolgat, de legtöbbször TTL expired in transit a válasz. PPPOE timeout 0-án van tehát kellene rajta kapcsolatnak lennie akár most is.
    Minden szolgáltatást letiltottam, csak a winbox-ot engedem. Egyetlen távoli asztali port van nyitva de az is rossz ip-re mutat. Ja meg hogy icmp-re válaszoljon.
    Nem igazán értem mit csesztem el, mert eddig mindíg így állítottam be mikrotikeket és nem volt vele gond.

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák