Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CounterBoci

    senior tag

    Üdv.

    Engem felvettek a ME gépészmérnöki szakára, sőt rögtön 3. félévet kezdhettem volna mert előtte elvégeztem az egyetem egy kihelyezett szakán CNC gépkezelői, programozói meg gépipari dolgokat. Ahelyett hogy mentem volna, elmentem dolgozni. 4 év alatt most vagyok a 3. munkahelyemen, de már megint fogy a kihívás. Mivel érdekel a szakmám, és szeretem is csinálni, kocsmázás helyett pl. 3D modellezést tanultam önerőből. Nagyképűség nélkül állítom, hogy egy friss diplomás gépészmérnök a nyomomba se érhet. Egy olyan nagy cég, mint a Firth Rixson (aki nem ismeri nézzen utána), olyan szinten áll a mérnökeivel, hogy mostanában egyeztetünk róla, hogy én csinálom a CAD rajzokat a gyárnak. Múlt héten voltam a volt iskolámban, mert behívtak hogy gépésztanárnak alkalmaznának teljes munkaidőben. Mondom lol, pedig 2-es körüli átlagon volt anno :DDD Nomeg a fizetésem harmadáért nem teszem tönkre az idegeimet :)
    Úgyhogy teljes mértékben osztom a topiknyitó véleményét, hogy a tapasztalatot semmiféle elmélet nem helyettesíti. Mondom ezt 24 évesen.

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz bambano #136 üzenetére

    Te tanár vagy? Ugyanis ugyan ezt mondta nekem a szomszéd kocsmáros aki, tanár volt előtte. Persze nehezen ad igazat az ember, mert a majd én megmutatom szemlélet dominál nálam is, ezt még ki kell nőnöm.
    Már gondolkodtam rajta hogy jó lenne diploma is, mert nembiztos hogy a jövőben mindenhol el fogják hinni, hogy tudom amit tudok. A dolog nehézségét az adja, hogy nekem az nem "alibi diploma" lenne. Nagyon bennem van még, mikor pályakezdőként mindenhol azzal álltak elő, hogy pályakezdő = lusta fiatal semmihez nem értő naplopó valaki. Persze ezzel egyenértékű minimálbérrel riogattak mindenhol. Ez olyan mintha a kezdő jogász is minimálbért keresne mikor elvégzi az egyetemet. De mivel én a tv híradóban nagyon tetszik ahogy mondják: "munkás vagyok", csak hülye lehetek :) lehet erősen fogalmaztam, de szíven ütött.

    [ Szerkesztve ]

  • CounterBoci

    senior tag

    Azt nem vitatom, hogy elméleti tudással a háttérben sokkal könnyebb a gyakorlatban is elsajátítani egy dolgot. Más kérdés, mikor juser error van, és az illető sz@rik az egészre. Például én együtt dolgozom két velem együtt végzett emberkével, és több időseb szakmunkással. Sok olyan dolgot tanultam, (és még a két volt társam is) amivel a termelékenységet lehet növelni, de sehogy nem bírom megértetni az emberekkel, hogy az úgy jó ahogy mondom. Még a volt iskolatársaimmal sem, mert őket nem nagyon érdekli semmi, jól le vannak maradva szakmai ismeretek terén.
    Hogy több hónapig kell könyörögni valakinek, hogy ugyan tanuljon már meg egy dolgot, vagyis tanulta ő is, csak fel kéne eleveníteni. Amit pl. én, vagy más aki akar is dolgozni átnézi két-három nap alatt. És nem találunk jobb munkaerőt. Szándékosan nem írok szakembert :)
    Nem tudom mi lehet az oka, hogy egyre silányabb gépipar terén a munkaerő utánpótlás. Jól el van kúrva a rendszer. Idősebb szakemberek jól értenek a technológiához, de a korral nem képesek lépést tartani, megölik őket a sz.gép vezérelt gépek. A mai fiatalok sokkal fogékonyabbak az informatikai részekhez, de ez csak a jéghegy csúcsa. A technológiát nehezen értik meg, amihez nagyon kevés az elméleti tudás. Akárki akármit mond, azt gyakorlatban kell megtanulni. Ha van akarat, a szellemi képessége kevés az embernek, ha meg képes lenne elsajátítani, lusta disznó. Tisztelet a kivételnek :R Nem akarok senkit megbántani, sajnos ezt tapasztalom.

Új hozzászólás Aktív témák