Új hozzászólás Aktív témák

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    HI!
    Nah kicsit alátámasztva a mondandómat kerestem pár cikket, hogy lássátok nemcsak én kongatom a vészharangot. :U
    http://www.managermagazin.hu/magazin.php?page=article&id=868

    idézet:"A képzés romló színvonala Miközben a felsőoktatási intézmények sorra rendezik az állásbörzéket, a hirdetőfalak roskadoznak az álláslehetőségektől, sok a pályakezdő és fiatal munkanélküli. Ennek oka az, hogy a frissen végzettek felkészültsége meszsze elmarad az öt-tíz évvel ezelőtt végzett korosztályétól. Egyre több diák kap felsőfokú diplomát, a képzések színvonala azonban ezzel arányosan romlik. E jelenség a mérnök- és informatikusképzésben a leglátványosabb. A színvonal romlása mellett a legnagyobb gond, hogy a megtanulható – de mind gyengébb színvonalon elsajátított – elméleti anyag mellett hiányzik a gyakorlati felkészítés, a tudás menedzselésére, a kommunikációs technikák fejlesztésére irányuló gyakorlati képzés."
    vagy
    http://www.felvi.hu/index.ofi?mfa_id=414&hir_id=9113&oldal=1
    idézet:"Nagyon sokat hallani a fiatal pályakezdők nehéz elhelyezkedési lehetőségeiről, arról, hogy a vállalatok tapasztalattal rendelkező munkaerőt keresnek. Az is sokszor hangoztatott tény, hogy a munkahelyi gyakorlaton túl különféle személyes kompetenciákat, készségeket, illetve meghatározott képzettségeket várnak el munkavállalótól."
    de még sorolhatnám.
    Több hasonló cikk van még sok portál foglalkozik a kérdéssel, és kutatják is a témát rendesen, szerintem itt is beszélni kell róla. Mert ugyan megoldani egy fórumon semmit sem lehet, de legalább lehet tanácsot adni a most épp hallgatói jogviszonyban lévő egyedeknek, hogy mit és hogyan kellene csinálni. Valami olyat, amit én soha nem kaptam(vagy csak nagyon keveset), és így mindent keservesen, magamtól kellett innen-onnan összeszednem.

    De milyen jó lenne, ha már úgyis sokféle emebr jár ide, akkor leírná azt, hogy az ő szakmájában mire is lenne szükség, mit kellene pluszban elsajátítania az illetőnek aki azzal akar foglalkozni. Most főképp nem az általános, hanem a speciális gyakorlati ill. elméleti anyagokra gondolok, amik nem vagy csak részben szerepelnek a felsőoktatás tananyagában.

    üdv: S.P.Q.R.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák