Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    addikt

    válasz CharlieFirpo #98095 üzenetére

    Nekem nem a PRO vonallal van magában bajom, hanem az árazásukkal és azzal a ténnyel -amit egyébként te is említettél- hogy minden azon kívül le van ejtve. Ami már piacon van, azt még gyártják, de nem sok fejlesztés van abban az irányban. Mondom ezt úgy, hogy már átálltam pro és Leica cuccokra és igen, tapasztalom a termékvonal előnyeit (és bárcsak más gyártók pro cuccai is ilynek lennének), de az árazássukkal akkor sem tudok megbékélni. Teljesen vicces, hogy egy Tamron 28-75 2.8 FF lencse 290k, míg egy kisebb képkört rajzoló -és emiatt elvileg olcsóbb- Oly 12-40 2.8 akció nélkül 350. Ez 20% difi, amit nehéz megindokolni a fém kivitellel (a Tami is szigetelt ugye, csak műanyag a tubus).
    Ezzel van itt baja sokaknak. Azzal, hogy még a süllyedő hajón ülve se vizsgálják felül az árazást. Lassan ott tartunk, hogy egy teljes FF rendszert hasonló fényerővel nagyságrendekkel olcsóbban lehet kihozni, ami valljuk be, vicc. :C

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • Throme

    veterán

    válasz CharlieFirpo #98095 üzenetére

    Nem kívánok negatív lenni.
    Kedvelem ezt a rendszert (ellenkező esetben egy fillért nem költöttem volna rá), de az árazást nem igazán értem.
    Pl itt egy video, amiben Peter Forsgard mutatja be a differenciát a 12-45 és a motoros zoom-os 14-42 kitobit:

    [link]

    Maximális felbontásban - full hd - néztem meg, amit a videó adhatott. Nincs sas szemem , de én nem láttam különbséget az említett obik képminősége között.
    Úgy gondolnám egy pro lencsétől azért jobban besza-behu.
    Marad a felépítés, amit írtál is. Ezek közül mondjuk az időjárás állóságot le is veszem, mert pl a pana 12-60 (sötét ) is az - ha jól tudom - de mégse hívják pro lencsének.
    Szóval simább zoom, fém ház/tubus, és mondjuk jobb AF tulajdonság.
    Ez jelenté a pro-t?
    Vagy fixeket (f 1.8/1.7) is nézhetem, amiknek szintén jó a képminőségük, még lehet jobb is, mint a zoom 12-45-nek, mégse kaptak pro plecsnit.

    Remélem nem szántják be az egész rendszert, de az árazáson kicsit el lehetne gondolkodni.
    Ha kicsi a kereslet, akkor nem csökkenteni kéne az árakon?
    Valamint elgondolkodni kiknek szánják, vagy kik a vásárlók.

  • peppe79

    senior tag

    válasz CharlieFirpo #98095 üzenetére

    "Erre félmegoldás, hogy a kínai gyártók néhány lukat betömtek (elsősorban UWA és makró vonalon)..."

    Ez pontosan így van. Érthetetlen az Olympus és Panasonic hozzáállása, miközben a kínai 3rd-party gyártók, egymás közt versengve, - árkategóriájukat tekintve, - egyre jobb objektívekkel rukkolnak elő.

    A Meike 35/1.7 például egy igen jól sikerült objektív, és már-már röhejes áron kapható (70 USD). Az egyik kedvencemmé vált, igazi vintage karakterű objektív (nem csak külsőre).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák