Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Grga_Pitic

    aktív tag

    válasz nikkor #81163 üzenetére

    Egy-két dologra válaszolok, aztán a többiek kiegészítik, hogy mi a G6-tal a tapasztalatuk.

    A Canonhoz és Nikonhoz rengeteg 3rd party (főleg kínai) gyártó készít kedvező árú (30-40.000 Ft) TTL és HSS képes rádiós vezérlésű vakut, illetve kioldót, míg MFT-re jelenleg 1 ilyen van. Ez legfeljebb akkor jelent hátrányt, ha profi fotós vagy, vagy nagyon komoly szinten akarod űzni a vakuzást. Az MFT vázakhoz is lehet többféle TTL és HSS képes vakut vásárolni (használt Olympusokat, meg Meikét kifejezetten jó áron), amíg a vázon hagyod, tudja amit a két nagynál, csak szűkebb jóval a választék. Vázról eltávolítva viszont csak optikailag vezérelhetőek (nem mindegyik), és nincs dedikált TTL/HSS képes rádiós vezérlő - kivéve a Nissin Air 1, ami most jött ki MFT rendszerre, és az új i60 vakuval együtt már szerintem tud mindent, ami elvárható. Idén várható, hogy egy-két olcsóbb kínai gyártó is kijön MFT kompatibilis, TTL és HSS képes rádiós kioldóval, úgyhogy meg fog szűnni ez a hátrány (ami a hobbi fotósok 99%-át amúgy se érdekli szerintem, vagy amúgy is manuálisan állít vaku fényerőt, nem használ TTL-t).

    Vannak villanyzoomos objektívek a rendszerben, de a többség nem az.

    [ Szerkesztve ]

  • MrChris

    nagyúr

    válasz nikkor #81163 üzenetére

    Annyit szerintem nem ér meg, elég öregecske gép, fotózásra biztosan nem vennék G6-ot. Amúgy nagyon jó mindenes, jó videóban, 2,5 évig volt nekem. Fotóban viszont pl Oly EM10 jobb nála.
    Panának tudtommal két motoros zoomja van X Vario PZ jelöléssel 14-42 és 45-175.
    Inkább G7-re voksolnék, bár minden ár kérdése, most kicsit magassak, egy év alatt mintha inkább felfelé mentek volna... ezért aztán a használt garisakat nézném.

    [ Szerkesztve ]

  • .mf

    veterán

    válasz nikkor #81163 üzenetére

    Az nem valami jó ár. G6 + 14-140-II-t megjelenése után nem sokkal vettem 550 GBP -100 GBP cashback = 450 GBP-ért, ha jól emlékszem.

    Fókuszálás: CDAF van PDAF helyett, tehát álló témákra pontosabb, ellenben mozgó témák követésével gondban van, ott többet téveszt.

    Vaku: a felszerelésed és a nézett obi alapján motoszkál egy kicsit bennem, hogy tényleg lényegi szempont-e ez, használsz remote vakut? :B Oly FL36R / Pana FL360 (ugyanaz) kellemes árban van (25-35k között kifogható használtan), tud HSS-t és remote vakuként is működik, viszont nem rádiós, hanem optikai kioldással.

    Ha videó is fontos szempont, akkor jó választás valamelyik Pana, ha belefér, akkor inkább az újabb, 5-tengelyes stabis vázak szvsz (inb4 Mazsi-rant), a stabi hosszabb záridővel alacsonyabb ISOt tesz lehetővé. Ha a videó mellékes, és nem kell időjárás-állóság, akkor szerintem az EM10m2-k alig használtan nagyon jó árakon mennek, arra rá egy 14-150 ha nem akarsz obikat cserélgetni, vagy a kit 14-42 mellé Pana 20 és Oly 45 két kiváló obi, amivel belekóstolhatsz a fixek világába.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák