Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz Balinov #103442 üzenetére

    Procapture-t használok.
    Most egy sandisk extreme pro 200MB/s sdxc kártya van.
    Ez ugye az olvasás. Az írás lehet úgy 90MB/s.
    Ezzel nincs gondom. Még villog a kis piros ikon, hogy ír a kártyára, de lehet használni a következő sorozatra.

    EM5 mk3 a váz.
    Ha neked EM1 mk3 van, akkor oda is jónak kell lennie. A szenzor egyforma, a proci a tiédben jobb.

    Ez alá nem mennék.
    Igaz a tartalék kártya a korábbi 95MB/sec extreme pro is elboldogul ezzel a funkcióval.
    Nekem sincs usi-2.

    [ Szerkesztve ]

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz Balinov #103442 üzenetére

    Az UHS-I max. elméleti írási sebessége 104MB/s, mindent amit e-felett látsz az az olvasási sebesség (csak elfelejtik közölni), itt emlékeim szerint talán 200MB/s-ig mehet megfelelő olvasóval (nem a gépből USB kábellel olvasva, ha tud egyáltalán ilyet).

    Az UHS-II hosszú gyors sorozatoknál, nagyon nagy bitrátájú hosszú videónál, ill. amikor kimásolod a kártyáról (UHS-II olvasóval) jelent előnyt.

    Eleinte az OM-1-nél 170MB/s-es Sony Tough-al kísérleteztem, azzal néha fagyott. Azután áttértem a 300MB/s (R), 299MB/s (W) Sony Tough-ra, most azt használom.
    Itt nem tapasztaltam fagyást, de azóta SW frissítés is volt, azaz nehéz megmondani mi oldotta meg.
    Egy rövid ideig kísérleteztem a leggyorsabb Sandisk UHS-II-vel (itt sem volt fagyás), de azt érezhetően lassabbnak éreztem a Sony-nál (most egy off vázban van).

    Mivel még ki sem írta a pufferből már vissza lehet nézni a képeket stb. drasztikus előnyét a gyors kártyának fotónál nem látom (mivel relatíve új szabvány vsz. a kevés gyártó ill. kisebb darabszám miatt drága, persze van második érintkező sor stb. de az vsz. nem akkora költség).

    Ha olyan vázban használod az UHS-II-t ami nem tudja azt és csak UHS-I-ként használja (azaz csak a külső érintkező sort) a memóriaszervezés miatt még lassabb is lehet mint egy jó UHS-I.
    Ez olyan vázaknál lehet érdekes ahol csak az egyik kártyahely UHS-II (Az UHS-II-re raw fájlokat érdemes írni raw+jpg esetén ill. esetleg videót).

    Nekem eddig csak Sony ill. Sandisk kártyáim voltak (Sony-ból csak UHS-II), de a Lexar is egy komoly név ezen a területen.

  • Allien

    veterán

    válasz Balinov #103442 üzenetére

    Amúgy, ki kell fogni. A gyártók nem merik bevállalni, hogy azt írják rá, amit kellene, azaz az írási sebességet. Mindig mindenütt a nagyobb számot írják, azaz az olvasásit, ami ugye "megtévesztés". Egy éven belül vettem Samsung Pro plus 128GB-s kártyákat, többet is. Rá van írva, 160MB/s az olvasás, 120MB/s az írás. Az újabb verzióra már 130 van rá írva. Olcsó, kb 11ezer. Sajnos, a Sandisk egy kabaré kb. Mire kinyomozza az ember, hogy az adott kártya milyen is, beszrás.
    Vettem még Silicon Power Superior Pro SDXC 256GB UHS-II/U3/V60 kártyát is, kb 20ezer körül. Ez már UHS-ii-s, 280-170MB/s a rá írt adat.
    Legújabb kártyám a Sandisk SDXC 256 GB Extreme PRO + Rescue PRO Deluxe, és 200-140MB/s-t ír a gyártó! Jól meg kell nézni, mert ugye a Sandisk egy halom kártyát dobott piacra, és ugye kb a sor:ultra, extreme, extreme plus, extreme pro. De, méret függő a sebessége, a 128gigás lasabb, mint a 256-os... ;] Csak, hogy könyebb legyen.... :B :C

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák