Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    válasz Bankár #679 üzenetére

    végre valamiben 1et értünk :R
    hitelkártyát csak vásárlásra szabad használni, kp-felvét drága :O
    indulásként - megint csak azt a fránya otp-t tudom mondani - az első évben nincs kártyadíj :))
    és van az első év végén 1% bónusz a vásárlások után. sőt elvileg sok helyen kedvezményt adnak - ennek viszont nem néztem utána, hogy hol és mennyit.
    ja ez az american express-re vonatkozik

  • luciferc

    őstag

    válasz Bankár #679 üzenetére

    hm. az igaz, hogy a hitelkártyánál van kamatmentes periódus, és ha okosan használod, akkor megúszható kamat nélkül a dolog, viszont ott van az éves díj, mint írod 3-4000HUF. nézzük, hogy hasonló használatnál mennyi is lenne a folyószámlahitel költsége. amennyiben a hitelkártya kamatmentes marad, az azt jelenti, hogy a havi költés nem haladja meg jelentősen a havi bevételt, hiszen csak így biztosítható, hogy a 40-45 napon belül vissza tudd fizetni a hiteled. Ha viszont így van, akkor praktikusan vehetjük úgy, hogy ha fólyószámlahitelbe csúszol (mert veszel valami nagyobb dolgot), akkor a hitel csak 1-2 hétig ketyeg, hiszen a következő havi fizetésedből kiegenelíted (ha meg túl nagy volt a hitel, akkor legfeljebb még egy hónapban belecsúszol, de kisebb mértékben). Tegyük fel, hogy egy évben összesen 2 hónapot vagy hitelben (ez szvsz erős túlbecslés, hiszen okos használatról van szó), ennek a kamata 18%-os folyószámlahitellel számolva 100.000Ft-os hitel esetén kb 3.000HUF. vagyis ott vagyok, mint a hitelkártyánál. A valóságban ennél jóval kevesebb az okos használat melletti hitelperiódus, így lehet magasabb is az átlagos hitelösszeg, vagyis a hitelkártya éves díja nagyon nagy valószínűséggel magasabb, mint a folyószámlahitel kamata. arról nem is beszélve, hogy ha kicsúszol a kamatmentes időszakból, akkor durran a mókás 25-30%-os kamat a hitelkártyánál.

    vagyis számításom szerint a hitelkártya kizárólag a banknak jó, illetve annak, aki amúgy nem kap folyószámlahitelt meg személyi kölcsönt, de hozzávágnak egy ilyen mókás bevásárlókártyát.

    ellenvélemény?

Új hozzászólás Aktív témák