Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobe

    veterán

    válasz peu407 #17164 üzenetére

    hát nem tom, én sokat nézegettem az ltpket, de arra jutottam, hogy egy kötvénnyel vagy egyéb 9-10% közötti befektetéssel ugyanott vagyok. A legtöbb LTP azért elég nagy parasztvakítás, 30% állami támogatás + betéti hozamot írnak, holott betéti hozam nincs rajta, a 30%-ot leosztják a futamidőre és azt akarják betéti hozamként eladni. Ha megnézed a pontos kondíciós listát, látható, hogy az állami támogatás nélkül negatív a hozama...30%-ot meg 4 év alatt nem kunszt produkálni bármelyik likvidebb befektetéssel.

    Akkor lehet értelme, ha valaki tényleg ki tudja várni azt a 4-5 évet lakásvásárlással, hogy a kedvezményes hitelt megkaphassa mellé, de amint úgy döntesz hogy előbb felhasználnád az összeget, gyakorlatilag a rendes banki kamatozású, nem kedvezményes áthidaló kölcsönt kapod csak meg, amivel megint ugyanott vagy mintha bármilyen lakáshitelt vennél fel...

    persze másnak lehet ezek a kondíciók hasznosak, én nem akartam 5 évet ebbe feccölni, így nem igazán tartottam kifizetődőnek.

Új hozzászólás Aktív témák