Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    válasz Mercutio_ #16005 üzenetére

    Még egy utolsót offolok mára, és ígérem, elnémulok :B. Sajnos, mint számos más tradícionális értéknek, a hazafiasságnak sincs túl jó sajtója manapság. Ez köszönhető egyrészt azoknak a lumpen elemeknek, akik számára ez a fogalom megáll a kukaborogatásokban, és a gépkocsik felgyújtásában, valamint nagyban köszönhető a fősodratú médiának is, ami viszont pont ezeket az egyéneket társítja ezzel az eszmeiséggel, a valóban a hazáért kiálló emberekről pedig többnyire hallgat. Tapasztalatom szerint azonban egyre több értelmiségi áll ki e mellett az eszme mellett, bár sokan inkább nem reklámozzák, mert - sajnos - inkább származhat belőle hátrányuk, mint előnyük. Nem vagyok diplomás ember, 'csak' egy technikusi oklevéllel bírok (még az előző évezredből), valamint egy angol nyelv vizsgával. Régen németül is tanultam, de egy percig sem használtam, így a nagy részét elfelejtettem. Épp a napokban játszottam a gondolattal, hogy talán felújítom, biztosan sok minden visszajönne. Az, hogy valaki kitart a hazája mellett, véleményem szerint nem zárja ki, hogy egyben a világra is nyitott legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Új hozzászólás Aktív témák