Új hozzászólás Aktív témák

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz lemusz #103763 üzenetére

    Hol talaltal errol adatsort, vagy grafikont?
    Egyebkent varni semmikeppen nem erdemes, mert minden varakozassal eltoltott le nem kotott penz az veszteseg. 3 het utan igy is kb. ott leszel, hogy ha eladod, akkor megkapod a ma befizetett penzedet. Ennyi idotavon meg nagy allampapri reformokra ne szamits. A visszaesesnek ket oka is van: egyfelol sokan elorehoztak a PMAP vasarlasukat, hogy meg a regibe beleferjen. Ezek a penzek viszont most nem jelennek meg semminek a megvasarlasaban. Mire gondolok? Pl. en tipikusan akkor vasarolok PMAP-ot, amikor megjon a fizetes. Most viszont korabban elkoltottem ami a szamlamon volt es bementem a megszokott folyoszamla szintem ala, hogy meg a regi papir meglegyen. Emiatt viszont a kovetkezo alkalommal nyilvan kevesebbet tudok befizetni. Mire ez a hatas kitisztul a statisztikaban, az par het/honap. Nyilvan nem az en egyedi befizetesemnek lesz lathato hatasa, de ez valoszinuleg tomeges jelenseg. Masfelol nem csak a likviditas a cel, hanem az is, hogy a kamatkoltseget kordaban tartsak. E kozott a ketto kozott kell egyensulyozni. A Jegybank sem fog szerintem par honapig semmit valtoztatni a PMAPon, mert elobb kell eleg adat a hatasok ertekelhetosegehez. Jelenleg a trend a PMAP es minden mas kamatanak az eroszakos csokkentese. Megfordulhat ez? Persze. De ahhoz valami latvanyosnak kell tortennie.

    I am having fun staying poor.

Új hozzászólás Aktív témák