Keresés

Aktív témák

  • CsendPenge

    őstag

    válasz esteban #1 üzenetére

    Milyen hibaüzenet? Ezt dobd még ide légyszíves. A fix ip jó ötlet. Alhálózati maszk egyezik? Hmm... igazán az a hibaüzenet a gyanús. Látják egymást a gépek, de csati már nem megy. Mondtam már, hogy utálom a w2K-t? ;]

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

  • CsendPenge

    őstag

    válasz Hacked_3940 #6 üzenetére

    ''5. Minden gépen hozz létre egy teszt-user-t amivel bejelentkezel.''
    Nyomultál már így hálóban w2k-val? Nekem is mindig gondom van vele (egy gép van itthon w2k-val), sehogyan nem tudom normális működésre bírni. Ha van tapasztalatod, akkor a júzeres részt légyszíves fejtsd ki bőveben, mert engem is érdekelne (kaptam én is ilyen tippet hibaelhárításra, de lusta voltam egyedül kísérletezni). Szóval?

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

  • CsendPenge

    őstag

    válasz LukE #11 üzenetére

    Olvastam, de én azt mondtam, hogy mit nem tudok. Amúgy xp-vel akad elég dolgom, -sajna- mert a melóhelyemen 10 db xp-s gépnek vagyok a gazdija. És a hálózat lassan, de megy (nagyon lassan). Itthon w98 van, bátyámnak xp, anyumnak w2k. XP-vel eddig nem volt semmi bajom, de wk-val csak szívni bírtam, és ezért is írtam, hátha itt valami megoldásra lelek én is.

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

  • CsendPenge

    őstag

    válasz Hacked_3940 #14 üzenetére

    Kedves tyúkanyó! :DD
    Asszem 3Com gyártmányú, és hub az összekötőm itt bent, a melóhelyemen. De csak 10-es. A gépek P4,S478,Willamette,1,6GHz, RAM 256 MB, Kobian (Mercury) lapok, 10/100-as hálókártyák, vmi realtek chipsettel (rtl8139). Az összes gép egy alhálóban, és munkacsoportban van. Elég rákattintanom a munkacsop. gépmegjelenítésre, aztán fél perc, és látom az összeset, gond egy szál se. Szerver is van, de az novelles.
    Az otthoni probléma pedig: ki van húzva otthon a belső háló, egy kti ks-150-es switchem van, ami nagyon tuti. Azt nem részleteszném, hogy mikből van összerakva a háló, mert működik gond nélkül, sőt! (volt olyan, hogy 61,5 Mb/s sebességet mértem!!!) Eredetileg elég volt a w2k-s gépen megosztani egy meghajtót, és ment minden. Aztán egy idő után meg jelszót kért valami $ipc-hez. Fogalmam sincs, hogy mi ez, mert nem találtam ilyesmit. Ja, és ezt a géphez való csatlakozáskor kéri, nem meghajtó! Pedig semmit nem állítottam be ilyesmit, egyszer csak nem ment. Jó, tudom, ilyen nincs, mindig a júzer a hülye, de mi a f*szt csináltam? (csak én tudom a rendszergarázda jelszót a géphez) Próbáltam utána állítgatni, de akármit állítottam be (a jövő hét is csatlakozhatott volna elméletileg jelszó nélkül), még a r.gazda jelszóval sem engedett be a hálózaton! Na, ekkor lett elegem. Azóta nem próbáltam, majd ha haza mentem, akkor megnézem - megint, de szerintem nem lesz változás.
    P.s: office-t installálsz? Ilyen szép napot tönkre tenni ilyesmivel... :O

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

  • CsendPenge

    őstag

    válasz Hacked_3940 #20 üzenetére

    A céges dologgal kapcsolatban annyit csak, hogy nekem tökéletesen jó, esténként kiélem magamat otthon, az adsl-en. Amúgy meg most lesz pályázat a teljes belső háló újraépítésére. Na, az otthoni w2k-nak meg nekifutok mégegyszer: én w98->szomszédszoba,w2k . 98 alatt nincs semmilyen jelszó, (egyszer csak felhasználónevet adsz meg az első alkalommal, jelszó nélkül, aztán nem kell vele foglalkozni). Szóval így mendegélt a hálózati csati, egészen a jelszóig. Akkor meg semmivel sem engedett be.
    OFF
    Bocsi a tyúkanyóért, de olyan segítőkélsz vagy, hogy nem bírtam kihagyni a poént ;]
    ON

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

Aktív témák