Keresés

Aktív témák

  • Hacked_3940

    csendes tag

    válasz CsendPenge #8 üzenetére

    Igen, ''nyomultam'' már. A hálózatok a kedvencem :) Vagy ahogy ti mondjátok: fexik nekem nagyon :D

    Az 5-ös pontot igazából nem írtam ám le pontosan, csak nem lehet belemódosítani, újabb egy sort meg nem akartam hozzáírni, mert megkapom a magamét. Szóval azt úgy értettem pontosan az 5.-öst, hogy egy ugyanolyan nevű felhasználót hozzon létre esteban minden gépen. (Vezérlőpult/Felhasználók és jelszavak win98 esetén)

    Mit is akartam még... Biztos megint akkor jut eszembe, miután elküldtem. Mindegy, meglátjuk mit mond esteban.

    A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

  • Hacked_3940

    csendes tag

    válasz CsendPenge #13 üzenetére

    Csendpenge, a munkahelyeden hogyan vannak az XP-k összekötve? Van hub, switch, router vagy akármi? Milyen gépek azok? Valami elvileg gyors gépek? Hány MB RAM van bennük? 10/100-asok a hálókártyák? Szerver van? Az is XP?

    Meséljél arról az otthoni w2k szívásról is. Írd le a problémát pontosan! A hálóról is írj, hogy vagytok összekötve, van-e hub, ki a szerver, etc.

    Köszike,

    tsibe

    P.s.: Borzasztó unalmas ez az office2k install :O

    A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

  • Hacked_3940

    csendes tag

    válasz CsendPenge #19 üzenetére

    Kedves csendpenge!

    Milyen tyúkanyó? Ütök a szádra rögtön! :)

    Azért pampogott jelszó után, pedig semmit sem csináltál (idézem: ''miaf@sztcsináltam?'', idézet vége :) ). De ha NINCS semmi ilyesmi, egy deka gyanús felhasználó sem ott, akkor aki használja a 98-at, őt hívd oda magad mellé egy percre. Kérdezd meg a belépési nevét. Közben a másik kezeddel ugyanott ahol az előbb voltunk, új felhasználó, és pötyögöd a felhasználónevet, amit diktálnak. A jelszót nem illendő kitudakolni, ezért amikor a w2k kéri, hogy jelszót is adj az illetőnek, engedd őt oda, hadd írja be. Tovább, hozzáadod őt a helyi admin csoportba, le-ok-zod, és hajrá. Nem kell ám félni, nem fog hozzáférni mindenhez távolról, csak ahhoz a könyvtárhoz illetve nyomtatóhoz/szkennerhez, ami meg van osztva (meg c$, meg admin$, de azt már nem kell az orrára kötni :) ) Jó, persze, így ő is be tud lépni a saját nevével, és local admin lesz, de hogy ki léphet be egy w2k-s gépre, azt le lehet korlátozni, szóval ha annyira ért hozzá, hogy be tudna lépni ha nagyon akarna, te meg ezt nem szeretnéd, szólj, és elmondom mit tégy :D

    A céges hálódról majd később írok, most ugyanis (elvileg) backup-olnom kéne közben :D Első szaglásra a hub a gyanús. Ha csak 10-et tud, akkor te soha az életben nem fogod gyorsabb működésre bírni. Végy egy 100-as hub-ot, azzal minden rendben lesz, ahogy most egy gyors átfutás után nézem. Egyelőre csak kérj kölcsön egyet, nehogy aztán engem szidj ha mégse az a baj :D

    A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

  • GuMipOkE

    senior tag

    válasz CsendPenge #21 üzenetére

    A Win98 csak akkor tud bejelentkezni NT rendszerű oprendszerbe, ha a TCP/IP protokoll tulajdonságainál valamelyik fülnél be van ixelve a ''Belépés NT tartományba'' (vagy valami ilyesmi), és megadni a Workgroup nevét. Ha ez megvan akkor ujraindításkor meg kell adni egy felhasználót/jelszót (asszem). Ezen a néven létre kell hozni az NT-n (Win2k-n) egy ''felhasználói fiókot'', és már csak egy megosztást kell létrehozni, amihez az új felhasználónak jogokat adsz. Ha passzol a win98-ban megadott felhasználó/jelszó a Win2k-ban, akkor frankón fogja látni a 98-as az NT-s megosztást. Persze a Win2k-s gépet hamarabb kell elindítani, hogy a 98-nak legyen hova bejelentkezni... :))

    Üdv.

Aktív témák