Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rxanboy

    újonc

    válasz t72killer #69 üzenetére

    4-5 évvel ezelőtti árfolyamokat már láttunk idén, illetve tavaly decemberben is, meg júniusban. Nyáron a 2017-es ATH-ig lement az ár, decemberben meg az alá is, 15k-ig.
    Az tény, hogy a 2020as pénznyomtatás megdobta az árat és ez ebben szerepet játszott, viszont nem ez volt az alapvető tényező, ami így felnyomta az árakat, hanem az intézményi szereplők belépése, illetve az elfogadás egyre szélesebb terjedése. Arról nem is beszélve, hogy maga a crypto piac mennyire durván ellenálló, pl ugye ott volt 2021 nyarán a kínai tiltás, hirtelen minden bányászatot be is tiltottak, minden bányász ott tanyázott, be is esett rendesen az árfolyam, majd 1-2 hónap alatt helyre is állt és indult megint előre. Akkor itt volt ugye a FED kamatemelések, mennyiségi szigorítás, jött a Luna crash, FTX crash stb... Kb mindennek össze kellett volna omlania, aztán itt vagyunk megint a 30K-t nyaldossa az árfolyam, úgy, hogy a bankok gyelgélkednek (ami, ugye a crypto-t is érinti, lásd ugye a stabil coinok fedezete is bankokban van, plusz az exchangek stb...), ennek tetejében még az USA egyes ügynökségei is durván ütik a cryptot (lásd az SEC végrehajtások), mégis megy felfele az árfolyam, pedig itt már nincs ingyen zseton, mint 2 éve (habár a bankrun miatt, most a FED megint kezdi a mennyiségi lazítást, szóval kérdés mi lesz itt az inflációval, de ez már nem crypto, hanem más téma).
    Szóval magának a piacnak egy nagyon erős ellenállása van, volatilis meg minden ez tény, de nagyon ellenállónak tűnik jelenleg.
    Aztán persze senki se jövőbe látó, viszont a trendeket kell figyelni elsősorban, egyre több kormány próbál valamiképp szabályokat felállítani, amivel a csalókat kiszűrhetik, illetve egyre több nagy intézmény teszi be a lábát az iparra szépen óvatosan (Blackrock, Nasdaq, Fidelity és még sorolhatnánk, de a lista elég nagy).
    Maga az innováció is elég durván fejlődik, mint mondtam én is mindig skeptizimussal szoktam vizsgálni mindent, de a tényeket mindig számításba kell venni és a realitások szemüvegével nézni a világot, hogy a jelek mit mutatnak. Azt meg végképp nem szabad, hogy pl Warren Buffetre hallgatni, aki azt mondja, hogy 1 penyt se adna a BTC-ért, de azért ott a NuBank, aminek a fő tulajdonosa, ami könyökig benne van a crypto iparban, szóval ilyenkor is előbújik belőlem a skeptizimus, hogy na vajon ez nem azért riogat, hogy jól letolja még az árat, aztán jól bevásároljon, majd kijelentse, hogy bocs srácok tévedtem ez mégis jó dolognak tűnik?
    Érdekes egy világot élünk, de annó az internettel is kb így voltak az emberek mint most a cryptoval, aztán csak azon keresztül beszélgetünk :)

Új hozzászólás Aktív témák