Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pingwin92

    aktív tag

    Üdv!

    Nem tudom, jó helyen járok-e, de nem találtam jobb topikot a kérdésemnek.

    Van egy Chieftec ctg-450-80p típusú tápom, amin 1 db 6 pines VGA-ba való tápcsati van. Ha vennék egy kártyát, amihez 2 db 6 pines tápcsati kéne, azt hogy tudom megoldani? Mit tudok a tápomról, és milyen átalakítóval bedugni a VGA-ba, hogy jó legyen?

    És, ha már itt vagyok, akkor lenne egy másik, hasonló kérdésem is.
    A tápon lévő proci tápcsati csak 4 pines. Ha vennék egy alaplapot, amin 8 pines a proci tápcsati, meg hozzá valami húzható procit, akkor meg lehet oldani, hogy a 4 pines tápcsati mellé valamit, valamilyen átalakítóval bedugni, hogy egy esetleges OC-hez megkaphassa a proci a maximális áramot? (Azt tudom, hogy használható úgy is, hogy csak a felébe van bedugva a 4 pines csatlakozó, csak elméletben érdekelne a dolog.)

    Előre is köszönöm a válaszokat! :R

  • pingwin92

    aktív tag

    Üdv!

    Van egy tápom, amin a proci tápcsatija 4 pines. Eddig hozzá illő alaplapom (és procim) volt, most viszont beszereztem egy i7-3770K-t, meg egy ASRock Z77 Extreme 3-at, amin már 8 pines ez a csati.
    Azt tudom, hogy be lehet dugni csak egy négyeset is, de tervezném húzni a procit, ahhoz meg csak kéne egy 8 pines csatlakozó.
    Hogy ne kelljen lecserélni a tápomat, az jó, ha bedugom a 4 pineset, és mellé dugok egy ilyet egy szabad molex csatiról, vagy ez nem ajánlott?

    Előre is köszönöm a válaszokat! :R

    [ Szerkesztve ]

  • pingwin92

    aktív tag

    válasz syberia #121283 üzenetére

    Most átmenetileg nincs, de amúgy egy HD 7850 szokott benne lenni (6 pines tápcsati), valamint tervben van, hogy lecserélem egy RX 460/560-ra, amihez szintén kellhet egy 6 pines tápcsati. Bár gondolom, ezeknél a kártyáknál a gyári TDP limit jóval 150W alatt van.

  • pingwin92

    aktív tag

    Üdv!

    Van egy Chieftec CTG-450-80P típusú tápom.
    Ezen a proci tápcsatija 4 pines, az alaplapé viszont 8-as, s mivel a proci egy 3770K, amit majd fogok tuningolni - ha lesz időm eljátszani vele -, így ezt úgy oldottam meg, hogy egy MOLEX csatira rákötöttem egy ilyen 4 pines átalakítót, s így kap a proci megfelelő áramot.
    VGA tápcsatiból pedig csak 1 db 6 pines van rajta. Viszont annyi jó videokarit raknak fel apróra, aminek 8 pines kéne, hogy elgondolkodtam, nem lenne-e jó, ha a maradék kettő MOLEX-re is rákötnék egy átalakítót, és úgy mehetne a gépembe valami ilyen tápigényű VGA.
    (Egyébként még 1db SSD, 2 db HDD ill. 1 db ODD van/lesz még rákötve a tápra. 2-3 házventivel, de az az alaplapra van/lesz dugva.)

    A kérdéseim:
    1) Elbírna amúgy egy 6+8 pines VGA-t is? Azaz úgy, hogy minden csatalakozója be lenne kötve valahova. (Bár az ODD-t kb. nem is használom, az lehúzható.)
    2) Ha az, úgy sok lenne, és csak egy max. 8 pines VGA-t néznék, az úgy OK lenne? Csak, mert nem tudom, hogy a tápnak melyik ága, melyik csatlakozót jelenti az itteni alsó táblázatban.
    3) Vagy, ha ez így nem ideális, az megoldható, hogy bedugni a 6 pines csatlakozót a VGA-ba, azt' nézni még valami MOLEX -> 2+2 pines vagy 2*MOLEX -> 6+2 pines átalakítót, és abból azt a ketteset bedugni mellé?
    4) Vagy ugyanez, csak egy sima MOLEX -> 4 pinest úgy, hogy a felét bedugni, a másik fele meg lóg a levegőben - feltéve, hogy elfér a VGA "kasztnijától"?

    Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :R

    [ Szerkesztve ]

  • pingwin92

    aktív tag

    válasz syberia #122253 üzenetére

    Ahha, tehát úgy kell a linkelt oldalon lévő két táblázatot "összehozni", hogy azokat a csatlakozókat kell a 12V-os ág(ak)ba és a 350W-ba beleszámolni, melyikeken 12V megy. (Ez így mondjuk logikus lenne. :) )
    Na, mindegy, ez igazából lényegtelen.

    Egyébként tudom, hogy nem valami erős táp, de amikor vettem, még sokkal puritánabb konfighoz tartozott, és akkor csak az volt a szempont, hogy olcsó legyen és megbízható. A tápcserét pedig szeretném megúszni.

    (#122254) _Atesz: VGA-ból, szerintem nem is kell nekem annyira erős; beérném egy 1050Ti-vel vagy egy RX 460-nal. (Játszani nem játszom, viszont ahhoz kevés az iGP, de még egy HD7850 is annak bizonyul, hogy lejátsszon egyszerre 4-6 FullHD streamet 50-60 fps-sel.)
    Viszont kár, hogy pont a 470-ek, 570-ek vannak jó árban csak, az egész piacon... Ár/érték arányban jó, csak, ha nem használom ki, akkor kár érte a pénz. Ezért lenne jó 20k alatt látni a 460-akat...
    Mondjuk, 470-ből is van 1x6 pines. Pl. Asus Strix. Volt is ilyenem.
    Viszont ott van mondjuk a Sapphire Nitro+, ami már 8 pines. Azt most így fejből nem tudom, hogy milyen órajeleken megy a kettő, gondolom, a Nitro+ magasabban, meg nagyobb benne a tuningpotenciál, és ezért kapott inkább egy 8 pineset, de elvileg, hasonló beállításon, annak is elég kéne legyen 1 db 6 pines.
    Olyat lehet, hogy mondjuk egy ilyen Nitro+-ba beledugni csak az 1db 6 pines csatimat, és megígérem, hogy nem OC-zom, esetleg még undervoltolom is, vagy azzal úgy el se indulna a gép? (Mert volt, hogy a Strixemre elfelejtettem rákötni a tápot, és akkor sírt bekapcsolásnál, de az ilyen igen is, nem is eseteknél nem tudom, mi lenne.)

    Szerk.: Most jut eszembe, hogy tesómnak van itthon egy 570 Nitro+-a, amin a 8 pines mellett van még egy 6 pines is, ami a gyártó szerint opcionális. Lehet, mindjárt megkérem, hogy tesztelje le a fenti esetet.
    Csak, akkor hova dugjam a 6 pinest? Gondolom, a VGA elsősorban a 8 pinesbe vár kábelt, de melyik oldalra? Bár, ez lehet, hogy hülye kérdés, mert, ha jól emlékszem, különböző formájúak a műanyag cuccok, amikben az egyes pinek vannak, és akkor lehet, hogy magától értetődő. Sőt, asszem az a 8 pines kábel is egy 6+2-es, és akkor evidens. :)

    [ Szerkesztve ]

  • pingwin92

    aktív tag

    válasz syberia #122264 üzenetére

    Értem én, hogy jobb lenne az a táp, de arra egy olyan ~15k-t kéne rákölteni, arra meg most nincs keret. De még 5k-ért se érné meg, mert ott van a macera a mostani dög-nehéz polip eladásával... Ehhez képest egy pár száz Ft-os átalakító sokkal jobb választás. Ezért kérdeztem, hogy az, úgy működne-e.

  • pingwin92

    aktív tag

    válasz syberia #122268 üzenetére

    Ezt, most, mire is érted, hogy működhetne?
    1) A 8+6 pines 570 Nitro+-ra, csak te nem kötnéd rá?
    2) Egy 8 pines VGA-ra, mint pl. 470 Nitro+ (vagy akár 570 Nitro+ az opcionális, 6 pines nélkül)?

    Illetve, csak, hogy tiszta legyen:
    Ha nem kötök VGA-t a 6 pinesre, ill. átalakítóval a 2 MOLEX-re, egyszerre, hanem csak az egyikre - értelemszerűen egy 6-ost vagy egy 8-ast -, akkor a tápnak, ugye, tök mindegy, hogy melyik csatlakozó(ko)n keresztül terheli egy VGA, ha mindkettő "ugyanazt" a 12V-os ágat terheli? (Vagy nem ugyanazt, mert, ha jól értelmezem azt a bizonyos táblázatot, 2 db 12V-os ága van, de mindkettő ugyanabból a 350 Wattból fogyaszt?)

    Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Új hozzászólás Aktív témák