Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz Semplar #70773 üzenetére

    Pontosan. Meg mondjuk aki már televásárolta magát W alá a feladatokhoz a megfelelő célszoftverekkel, aminek mondjuk nincs is L alternatívája, az mit kezdjen L-on? De tök egyszerű példa. Az egyik gépem egy HTPC (Shuttle DH170). Próbáltam rajta Ubuntu-t pár éve, de pl. VLC-ben a hangerőt ha 100% fölé tekertem, iszonyatosan elkezdett torzítani a hang. W alatt ezt 400%-ig (ha jól emlékszem) gond nélkül megteheted. Persze nem használom így, csak egy érdekes példa, régi, halk hangú filmeknél jön jól ez a feature. Az újabb, hangosabb filmeknél, vagy különböző YT videóknál meg engem kifejezetten zavar, hogy egyszer halk, egyszer baromi hangos. Erre van egy tök jól működő app W alá, a SoundLock. Nem tudom, hogy van e L-os alternatívája, de pl. ez nekem nagyon fontos lenne. Aztán ugyanezen a gépen a hangkimenetek közti váltás. 4 kimenet van, ebből kettőt szoktam használni, tálcaikonra kattintva egykattintásos megoldás az Audio Switcher. Ez is baromira hiányozna. És akkor nem is beszélek a laptopomról, amin 2 DAW (Ableton, Reaper), rengeteg pluginnel, különböző audio szerkesztő és analizáló programok vannak. És a harmadik gépem, ami meg csak és kizárólag játékra van tartva.
    Szóval ja, célfeladatokra linux, meg annak, aki tényleg mást nem akar, mint böngészni, meg elég neki a Libre, plusz 1-2 teljesen alap dolog, de amint több kell, már nem elég.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák