Új hozzászólás Aktív témák

  • deter

    aktív tag

    válasz blattida #2184 üzenetére

    Inkább ezt részt privátban küldöm...

    Általam írt:
    Ebből következik, hogy a a hagyományos antivírus modulokkal szemben, nem konkrét vírus definíciók/ujjlenyomatok alapján dolgozik, hanem figyeli az adott program tevékenységeit. Tehát nem az adott állomány forráskódját ellenőrzi, hanem a program a rendszerre gyakorolt hatását/interakcióját

    Általad írt:
    Nincs benne heurisztika, csak minden interakciót, tevékenységet figyel és jelez, a felhasználó pedig eldöntheti, hogy az adott folyamat vagy művelet mehet e vagy sem.

    Egyébként, sehol nem írtam, hogy tartalmazna a HIPS heurisztikát, sőt éppen az ellenkezőjét..

    Az pedig csúsztatás, hogy "viselkedés elemző" később jelent meg. Lényegében a HIPS viselkedés elemző. És nem törvényszerűen kell tartalmaznia fehér-fekete listát. Szándékosan kerültem magának a kifejezésnek a tükör fordítását. Ugyanis az önmagában semmit nem mond.

    Kasperskyvel nem csak szerintem akadtak problémák. Elég ritka más megoldásoknál, hogy ennyiszer kell foltozni az adott programot. Nem írom le újra. Ezek tényleges, nem kozmetikai hibák voltak. Hivatalos terméktámogatásról nem is beszélve.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák