Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz mefistofeles #1585 üzenetére

    Vannak heterók is, akik gyakran cserélnek partnert, ez mégsem akadálya az örökbefogadásnak például, hogy a gyereknemzésről és ennek folytán gyereknevelésről ne is beszéljek... ;)

    mod: Sőt, ha onnan nézzük, a mai heterók között sokkal többen vannak nyilván, akik gyakran cserélnek partnert, mint 50 évvel ezelőtt, de ettől még ugyanúgy nevelhetnek gyereket. Egy monogám kapcsolatban élő meleg párnak viszont így sincs lehetősége a mai szabályok szerint...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Don Vittorio

    őstag

    válasz mefistofeles #1585 üzenetére

    "Szóval ha jól értem, Te kevés külföldi példábol következtetsz arra, hogy ők "nem olyanok" aha ez ám az érv....."

    Tessék tovább olvasni. Arra számtalan példa van, hogy azoknak a szülőknek, akiknek nem lehet saját gyermekük, mennyire erős a kötődésük az örökbefogadott gyermekhez. És ez nem nemfüggő. És még ebből sem jutottam odáig, hogy jobbak lennének, csak odáig, hogy nem lennének rosszabbak. Komoly különbség.

    "Kicsit nézz utána, hidd el nem hazudok. A melegek maguk is (és a statisztikák is) ezt állítják."

    Hidd el, elégszer utánanéztem, éppen ezért írtam, amit írtam válaszul. Ugyanonnan tudom azt is, amit írtam, ahonnan Te, amit írtál: a statisztikákból, a felmérésekből, a kutatásokból, stb. Nem cáfoltam, amit írtál, csak jeleztem, hogy ugyanezek a kutatások más eredményeket is hoztak, és nem illik csak azt kiragadni, ami nekünk megfelel.
    Igen, a melegek partnercseréje a bevallások szerint több, mint a heteróké, ugyanakkor, aki viszont nem ezt teszi, azok szépen kitartanak egymás mellett. És az is kiderül a felmérésekből, hogy nem akarnak a melegek nyakra-főre gyereket. Kevés meleg akar gyereket, és azt gondolom, aki nagyon akar, ha bizonyos objektív követelménynek megfelel, annak engedni kellene. Semmivel nem lenne rosszabb a gyermeknek, ha egy meleg nő vagy férfi neveli egyedül, mintha egy egyedülálló heteró nő vagy férfi. Ha pedig ketten lennének, akkor sem élnének a gyermek előtt szexuális életet, hiszen a heterók sem teszik (úgy általában). Azt pedig, hogy a gyerek előtt megfogják egymás kezét, ha nem otthon, hát a tévében, az újságban, az utcán fogja látni a gyerek, tudniillik a gyerek 3 éves korától egyre kevesebbet van a saját szüleivel, és iszonyat mennyiségű hatás fogja érni, egyre inkább már csak aludni jár haza, aztán végül már aludni se jár haza.

    40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

Új hozzászólás Aktív témák