Új hozzászólás Aktív témák

  • Sihto_

    tag

    Szerintem igen is lesz MI, ami felül fogja mulni az emberi agy képességeit.
    Induljunk csak ki abból, hogy milyen gyorsan fejlődnek a számítógépek.
    Az emberi agy is müdködik valahogy és szerintem nem feltétel, hogy tudjuk a müködés pontos okait elég azt tudni, hogy müködik és elég lemásolni (a biológiai és fiziológiai folyamatok modellezhetöek és ebben az esetben gyorsabbak is lehetenek a modellek, mert a fény,elektronikai folyamatok sokkal gyorsabbak a biológiai folyamatoknál. Az evolució kiindulása miatt lett ilyen vegyes üzemelésű az agyunk - ugy értem az alapokat tehát a biológiai felépitést nem lehetett eldobni,de jellemzően az ingerületek is elektromos jel folyamataként szállítódnak az élőlények testében - tehát az evolúció is ebbe az irányba indult el - gondolom, mert ez a leghatásosabb. Konkrét feladat-típusokban pedig már régen a gép a nyerő, gondolok itt a különböző logikai játékokra pl.: sakk- persze ilyenkor lehet azzal jönni, hogy azt le kell programozni, de nem sokkára a programokat is gépek fogják irni.
    Egyelőre úgy látszik, hogy nem lehet tudni mikor érjük el a processzorok fejlődésének a végét, még mindig távoli a fizikai határ, csak az MI-s kisérletek még mindig nem azt az irányt próálgatják, hogy észnélkül másolunk és majd meglátjuk mi sül ki belőlle, mert még mindig úgy itélik meg ehhez kevés a számítási kapacitás.

    A példa minidg erősebb az utasításnál

Új hozzászólás Aktív témák