Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Kaci84 #82860 üzenetére

    Plusz ahogy végigfutottam a kínálatot az aprón, a nagyon olcsó darabok azok vagy kinti garisak, vagy sokhoz már az van írva gari sincs, vagy több darabot árul (6-13 között) amikre szintén nincs gar vagy max gyártói. (gondolom ezek cégre el lettek számolva, aztán nem akar velük foglalkozni az eladó, bevállalja hogy olcsóbb de cserébe nincs gar, vagy csak gyártói de nem neki kell szívni vele)

    Annyiban osztom a véleményét, hogy még minimális áresést el tudok képzelni, de semmikép sem olyan számokat amivel ő jött.
    Szerintem aki már akarta rég eladta a kártyáit / rigeit, vagy legalábbis a nagyját. Aki meg nem, az nem hiszem, hogy pont most fogja a piacra önteni merge után, vagy ha igen akkor nagyon hülye. De még ha utóbbi is, én nem számítok arra, hogy mondjuk a mostani kínálat megduplázódna vagy hasonló. Lesz persze biztosan némi plusz de nem akkora mennyiség ami felére vinné le az árakat.

    És persze spekuláció, de ha esetleg lenne mégis bármi ami bányászható a merge után ami nem dollár vagy euro centeket keres naponta vagy havonta, akkor olyan kurva gyorsan fog a jelenlegi kínálat is megcsappanni, hogy azt öröm lesz nézni.

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Frozen

    őstag

    válasz Kaci84 #82860 üzenetére

    De minek kevered ide a dollárt? és minek kevered ide a forintot? Pont fent írtam le hogy egy euro zonán belüli euro árfolyamot kell alapul venni mivel ez a pénznem viszonylag stabil ,az hogy melyik országban milyen a politika és a saját pénzneme hova süllyed le ez mellékes és más téma.

    #82859Shkiz0
    Honnan tudod kinél milyen kártya van? Megint abból az országból indulsz ki ahol élsz , világszinvonalat kell nézni ez kb olyan mint aki a kocsiját is 3080 al pakolta tele... De nem sok van aha... biztos a boltokban sem azért volt 3080 és 3090 es széria mert annyira nem vette meg a bányász..
    "Már maga a számolási logikád is eleve bukó,,
    Ha elárasztja a piacot a kártya akkor nehezen fogod az mondani,hogy ez gamer kártya a kutya nem fogja elhinni , igen az eladó szabja meg az árat ,de mindig lesz olyan aki szabadulni akar a kártyáktól és lefogja vinni az árat ergo a következmény árulhatód annyiért amennyibe akarod csak vevő nem lesz rá nagy eséllyel.
    Azért tuti,hogy vannak olyanok akik az elmúlt napokban kicsit még rátekertek és ezt sem tudod kinél milyen beállításon megy, lehet valaki nem szorakozik vele sokat és megy neki 90% on stabilan ,de lehet az utolsó napokban az a 10% ot kitolja mégha instabill a rendszer is, ha megy 1 napot akár és utána van egy újrainditás simán többet hozz már neki.
    Mint írtam ,meg kell várni a mergéit és lehet utána még el fog telni pár nap /hét esetleg hónap mire sokan rájönnek ,hogy nem jön annyi coin havonta bármit is túrnak ,na majd onnantól lesz érdemes figyelni a piacot. Én egyébként 3080 as kártyákat kb 150-200 eurora várom :DDD . Aztán majd látjuk mi lesz :C(utolag azt sem szabad elfelejteni lassan 2 éves széria már a 30xx is szóval egy 2 éves kártyáért régi új árát kapni áhh nem tudom hol élnek páran , de sztem bőven jól számoltam ,minden esetre nem sokat kell várni és kiderül)

    [itt megtalálni a kezdő kártya árait, euroban ami eu-n belüli stabil árat jelképezi] a többit a skalperek és a lehúzos cégek tolták rá és a hiány amit felvásároltak a bányászok.

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • chungey9

    tag

    válasz Kaci84 #82928 üzenetére

    Én már tavasszal eladtam őket, 3 van a gépekhez megtartva, a kérdés hogy a téli fűtéshez vegyek-e még 5-6 db-ot. Jelen árak mellett 100Mhs tartása napi 225Ft 15% kamattal és évi 30% amortizációval számolva. És még be sincs kapcsolva :)

  • kwzatz

    őstag

    válasz Kaci84 #82938 üzenetére

    Aki üzletember fejjel gondolkodott, az már rég eladta a nagy részét, mert valszeg a kártyák áresését mondjuk a novemberi csúcstól a bányászat a legkevésbé sem fedezte. :U (erre amúgy tök jó lenne számításokat/tapasztalatokat látni, mert ez csak az én becslésem)
    "Tisztába kellen lenni azzal, ha mindenki bepánikol és piacra önti azzal pont megvalósítja amitől éppen tart."
    Itt jön képbe a játékelmélet egyébként, az üzletember pedig tudja, hogy attól hogy ő így gondolkozik, más emberek más körülmények közepette nem feltétlenül (sőt). Javaslom a fogolydilemmát némi tanulmányozásra. Az emberek egy ilyen szituációban nem úgy döntenek, ahogy az logikus lenne az összességüknek, hanem ahogy a legnyereségesebb számukra.
    Amit most csinálsz, az egyébként elég szélsőséges racionalizálás, de a piac majd megmutatja, hogy működik ez a valóságban.

    [ Szerkesztve ]

    "Everything is high risk, if you are a pussy."

  • kwzatz

    őstag

    válasz Kaci84 #82942 üzenetére

    "Egyrészt nem igaz, hogy nem fedezte a kártyák áresését."
    Lehet, hogy minden kártya esetén nem igaz, de azért kíváncsi lennék a pontos számokra. Ha fedezte is, meglehetősen szűkösen.

    "Másrészt ha meg mégis ezt utólag az okosak jó szokásukhoz híven be is jelentik, hogy ők mondták. Persze mondták még előtte jó párszor és egyszer bejött. Sokszor volt úgy, hogy vége van meg nem éri meg, ennyi erővel az okosak mint pl. te is már máskor is rég eladhatták volna."
    Nekem speciel van jó néhány kommentem itt ph-n, amikben majdnem tökéletesen hónapokra lebontottam mi hogy fog alakulni, mindezt másfél-1 éve. Ha nagyon kell, megkereshetem és linkelhetem. Ugyan nem bányásztam soha, de eladtam az összes cryptómat januárban (nem a csúcson sajnos, mert csak később vált invaliddá, amit gondoltam, szóval hibáztam, de összesen kb. 15-szöröztem a portfoliót, annyira azért "nem gáz" :U )

    "Azt írod akinek sok kártyája van gyorsan piacra dobja jó áron alul, hogy ne álljon benne a pénze."
    Nem írom ezt, a kínálat növekedése fokozatos lesz, és ez szvsz elkerülhetetlen. A kereslet nem fog kapkodni, mert mindenki látja többé-kevésbé, hogy mi a helyzet, így az ár csökken. Én csak írtam egy példát, természetesen nem csak ilyen emberekből fog összeállni a kínálat. Nem mindenki dönt racionálisan, nem mindenki döntött jól tavaly novemberben, a legtöbb ember pedig veszteséges döntéseket hoz összességében, nem lehet másképp, nyerő mindig sokkal kevesebb van. Aki nagyon jól döntött, az kiszállt tavaly november/december környékén. Ez az emberek töredéke. (most a daytraderekről ne beszéljünk) A nagy farmok megint másképp működnek/gondolkodnak.
    A kereslet-kínálat kis ország dologra: Szerinted mi történik egy globalizált világban akkor a kis országban az árral, ha a nagy országokban sokkal olcsóbban lehet venni kártyát? Hol fognak vásárolni az emberek, amíg a hazájukban nem csökken az ár?

    "Fogalmam sincs miért szélsőséges racionálás amit írtam, de tényleg."
    Nincs ezzel gond, pár hónap múlva majd lesz.

    Itt én megállnék, már túl sokszor láttam ezeket a "vitákat", az időnek pedig valahogy mindig nagyobb a meggyőző ereje, mint nekem. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Everything is high risk, if you are a pussy."

Új hozzászólás Aktív témák